Новини 14:56

У Сирії вперше за понад два місяці відновилися бомбардування - спостерігачі

Бомбардування провела "швидше за все" російська авіація.

Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив про бомбардування районів на північному заході Сирії, які підконтрольні сирійським повстанцям. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За даними спостерігачів, у неділю, 25 листопада, позиції ворожих до уряду в Дамаску сил, які розташовані на захід від міста Алеппо, зазнали авіударів.

 

Наголошується, що бомбардування проводилися у тих районах, у яких планується створити буферну зону навколо підконтрольної повстанцями провінції Ідліб.

 

За словами спостерігачів, бомбардування провела "швидше за все" союзна до Асада російська авіація.

 

Так, ударів з повітря завдали невдовзі після того, як сирійські державні ЗМІ повідомили про обстріл повстанцями міста Алеппо снарядами з хлором.

 

"Сьогоднішня атака з повітря стала першою з часу досягнутої 17 вересня 2018 року домовленості між Росією та Туреччиною про створення навколо провінції Ідліб буферної зони задля попередження збройних сутичок", - йдеться у повідомленні.

 

Згодом у міноборони РФ заявили, щ російська авіація завдала ударів по позиціях "терористів", які напередодні нібито обстріляли Алеппо з хімзброї. 

 

Раніше міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що Пентагон вирішив розмістити спостережні пости на кордоні Сирії і Туреччини. За його словами, такий крок дозволить уникнути посилення напруги між Анкарою і курдськими воєнізованими формуваннями.