Новини 13:19

Україна виконала умови для старту нової програми з МВФ – Маркарова

Глава Мінфіну заявила, що уряд продовжує обговорювати з МВФ питання підвищення ціни на газ.

Кабінет міністрів і Верховна Рада України виконали попередні умови для старту нової 14-місячної програми stand-by з Міжнародним валютним фондом обсягом 3,9 мільярдів доларів, яка підлягає затвердженню Радою директорів Фонду. Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає УНІАН.

 

Зокрема, вона відзначила, що для старту нової програм з МВФ необхідне виконання двох умов - затвердження збалансованого держбюджету на 2019 рік і реформа в енергетичному секторі, а саме, підвищення тарифів на газ для населення до ринкового рівня.

 

"Постанову, як ви знаєте, Кабінет міністрів вже прийняв. Зараз триває процес перегляду, який йде вже за постановою, безпосередньо тарифів. Ми зараз активно комунікуємо з Міжнародним валютним фондом щодо якнайшвидшого виходу на раду директорів", - зауважила вона.

 

Крім того, Маркарова додала, що уряд продовжує обговорювати з МВФ питання підвищення ціни на газ, що є одним з ключових умов для затвердження нової програми співпраці.

 

"Питання енергетичної реформи та підвищення ціни на газ, і відповідно підвищення тарифів, яке з цим пов'язане - це одне з питань, яке ми обговорюємо", - наголосила глава Мінфіну.

 

Раніше прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що вже в грудні 2018 року очікує отримати новий кредит від МВФ.

 

Нагадаємо, 15 листопада офіційний представник МВФ Джеррі Райс заявив, що розгляд радою директорів МВФ нової програми співпраці з Україною можливий після затвердження Радою державного бюджету на 2019 рік. 

 

Голова парламенту Андрій Парубій заявив, що Рада на 22 листопада попередньо запланувала розгляд у другому читанні проекту держбюджету на 2019 рік.