Новини 2018-11-20 22:55

У США вирішили обмежити обмін даними з Австрією через проросійську позицію однієї з партій

Мова йде про ультраправу "Австрійську партію свободи", членом якої є глава МВС країни.

Державним департаментом США повідомив, що Вашингтон вирішив обмежити обмін деякою інформацією з Міністерством внутрішніх справ Австрії через проросійську позицію "Австрійської партії свободи" (FPO). Про це йдеться в оновленій стратегії розвитку відносин "Integrated Country Strategy", опублікованій американським відомством.

 

"Керівництво Міністерства внутрішніх справ від правопопулістської "Партії свободи" створює перед нами як можливості, так і виклики. МВС визнає якість та результативність наших можливостей у підтримці зусиль Австрії в боротьбі з тероризмом, протидії кіберзлочинності та міжнародній злочинності. У той же час проросійська позиція "Партії свободи" примушує нас брати паузу в тому, що стосується обміну чутливою інформацією певного роду", – заявили в Держдепі.

 

Водночас Вашингтон обіцяє нарощувати загальний двосторонній обмін інформацією з Австрією, "моніторячи при цьому протоколи обміну інформації Австрії".

 

Як зазначається, ультраправа "Австрійська партія свободи" з грудня 2017 року є членом коаліційного уряду в Австрії. У грудні 2016 року партія підписала п'ятирічний контракт про співпрацю з "Єдиною Росією". Члени партії неодноразово заявляли про необхідність скасування санкцій проти РФ, а також незаконно відвідували анексований Росією Крим. Міністром внутрішніх справ Австрії є політик від FPO Герберт Кікль.

 

Нагадаємо, екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. Кожні два тижні він виходив на зв'язок зі своїм російським контактом на ім'я Юрій. Він писав повідомлення у секретному коді або передавав інформацію через супутниковий зв'язок. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро. За даними ЗМІ, затриманий екс-полковник збройних сил Австрії, який протягом майже 30 років працював на користь Росії, зізнався у шпигунській діяльності проти Австрії. 

 

Так, австрійська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 319 Кримінального кодексу (робота на іноземну військову розвідку). Підозрюваному загрожує два роки в'язниці.

 

Згодом стало відомо, що глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка раніше танцювала з російським президентом Владіміром Путіним на своєму весіллі, скасувала свій візит до Росії через інцидент з екс-полковником.

 

Однак суд Зальцбурга відмовився взяти під арешт австрійського полковника.