Новини 13:00

Сейм Литви засудив проведення "виборів" в ОРДіЛО

Зокрема, у резолюції стверджується, що "вибори" демонструють свавілля Росії.

Сейм Литви у вівторок, 13 листопада, одноголосно підтримав резолюцію, яка засуджує проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє Delfi.

 

Як зазначається, литовський Сейм підтримав резолюцію "Про нелегальні так звані вибори на окупованих Росією територіях України".

 

Так, у документі стверджується, що "вибори" демонструють свавілля Росії, яка окупувала ці території.

 

Крім того, згідно з повідомленням, у резолюції Сейму йдеться, що "голосування" організовано тоді, коли Росія продовжує проводити інтенсивні військові дії проти України, а псевдовибори не мають нічого спільного з вільним і демократичним волевиявленням.

 

За документ проголосували у присутності голови Верховної Ради України Андрія Парубія та маршалка Сенату Польщі Станіслава Карчевського.

 

Читайте також: "Організований Росією фейк". Що відомо про "вибори" в окупованих районах Донбасу

 

Раніше глава Сенату Польщі Станіслав Карчевський закликав Литву та Україну спільно протистояти загрозам, що спричиняють російські провокації.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що 12 листопада постійна рада Організації з безпеки і співробітництва в Європі збереться у Відні, щоб обговорити так звані "вибори" на території окупованих районів Луганської та Донецької областей, які відбулися 11 листопада. 

 

Європейський Союз закликав Росію припинити фінансувати та надавати військову допомогу незаконним збройним формуванням в окупованих районах Донбасу. Постійна рада ОБСЄ 12 листопада засудила проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областях. 

 

Нагадаємо, 11 листопада в окупованих районах Донецької та Луганської областей пройшли так звані "позачергові вибори" глав терористичних організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка". Вони відбулися всупереч українському законодавству, Мінським угодам та міжнародному праву. Однак, попри протест України та світу, окупанти визнали псевдовибори "такими, що відбулися" та оголосили результати –  у ОРДО "переміг" Денис Пушилін (60,85%), натомість в ОРЛО – Леонід Пасічник (68,3%).