Новини 12:34

Порошенко затвердив кримінальну відповідальність для росіян за незаконний перетин кордону України

18 жовтня Верховна Рада підтримала цей законопроект 243 голосами народних депутатів.

Президент Петро Порошенко 7 листопада підписав законопроект №7017 про кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону в деяких випадках. Про це повідомляється на сайті Верховної ради України.

 

Так, за незаконний перетин кордону особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років.

 

За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачатиметься відповідальність у формі позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а вчинення таких дій із застосуванням зброї – на строк від п’яти до восьми років.

 

Кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону будуть нести і представники підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через держкордон України.

 

Крім того, під дію законопроекту підпадають ті, хто перетнув кордон в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості.

 

Зазначається, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

18 жовтня Верховна Рада підтримала цей законопроект 243 голосами народних депутатів.

 

Як повідомлялося, 18 жовтня Верховна рада України прийняла закон про внесення змін до кримінального та кримінально процесуального кодексу України щодо  відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України (№7017).

схожі новини