Новини 16:18

У Македонії затвердили поправки до Конституції щодо зміни назви країни

Тепер пакет поправок повинен бути направлений до парламенту Македонії для подальшої імплементації.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що македонський уряд затвердив проект поправок до Конституції, що передбачає зміну назви країни. Про це повідомляє прес-служба уряду країни.

 

Зокрема, Заєв наголосив, що текст поправок був створений у відповідності до угоди з Грецією та рішення парламенту, який двома третинами голосів дав згоду на внесення змін до Конституції.

 

"Експерти і академічна спільнота оцінили пропоновані поправки на предмет відповідності міжнародному праву та стандартам прав людини і, особливо, інтересам Республіки Македонія з її перспективами європейської та євроатлантичної інтеграції. Саме тому проект поправок заслуговує на підтримку всіх депутатів, зокрема, заради інтеграції Македонії в НАТО та ЄС", –  наголосив він.

 

Як зазначається, загалом йдеться про чотири поправки. А саме – перша поправка стосується зміни назви країни з "Республіка Македонія" на "Республіка Північна Македонія" у всіх статтях конституції, за винятком статті 36; інші поправки стосуються поваги суверенітету і територіальної цілісності сусідніх держав, македонської діаспори.

 

Наголошується, що тепер пакет поправок повинен бути направлений до парламенту Македонії для подальшої імплементації.

 

Як повідомлялося, 17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування.  За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.

 

Крім того, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на "успішний" референдум. 

 

Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як "суперечливі". Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".