Новини 14:35

Політв'язень Сенцов розповів у листі про свій стан здоров'я

Лист оприлюднив правозахисник з Челябінської області Микола Щур.

Незаконно засуджений РФ український режисер Олег Сенцов написав листа правозахисникам, у якому розповів про свій стан здоров'я. Про це 1 листопада повідомив правозахисник Микола Щур.

 

«Сам почуваюся краще, аніж місяць тому, набагато. Аналізи, звісно, ще не дуже, але вже і не погані, як раніше. Капати теж наприкінці минулого тижня перестали, нарешті. Тепер, в основному, дієта, обстеження і так, пігулки …Так що не турбуйтеся там особливо, я вижив», - написав Сенцов.

 

Лист датований 29 жовтня 2018 року.

 

Як повідомлялося, 27 вересня український режисер та політв'язень Олег Сенцов став номінантом на премію ім. Андрія Сахарова "За свободу думки".

 

Сполучені Штати 27 жовтня  привітали українського режисера і політв'язні Кремля Олега Сенцова з присудженням йому комітетом Європейського парламенту правозахисної премії імені академіка Сахарова.

 

Нагадаємо, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).