Новини 12:57

У Македонії прокуратура почала розслідування щодо президента країни

Зокрема, слідство пов'язане із відмовою Іванова затвердити зміну назви Македонії.

Прокуратура Македонії почала розслідування стосовно відмови президента країни Георге Іванова підписати Закон про мови і постанову про ратифікацію договору із Грецією про зміну назви країни. Про це повідомляє Канал 5.

 

"Після двох анонімних заяв на Джорге Іванова прокуратура македонської столиці відкрила попереднє розслідування проти президента країни через його відмову підписати закон, який розширює сферу вживання албанської мови, та Преспанський договір із Грецією незважаючи на те, що їх двічі підтримав парламент. Зараз перевіряється, чи є підстави притягнути Іванова до кримінальної відповідальності за ці дії", - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, відповідно до статті 75 конституції Македонії, президент повинен підписати закони, що вдруге приймаються парламентом, проте термін для підписання не визначений. Цей юридичний момент використовувався Івановим для ветування більше одного разу. Крім того, згідно з повідомленням, македонський президент публічно заявив, що не підписуватиме обидва закони, визнавши, що не має наміру дотримуватися конституційних норм.

 

Як повідомлялося,  17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

26 червня Президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

схожі новини