Новини 10:23

У InformNapalm повідомила про формування нової військової частини РФ біля кордонів України і Білорусі

Волонтери наголосили, що розміщення військової частини може свідчити про підготовку до потенційних бойових дій в короткостроковій перспективі.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm повідомила про формування нової військової частини РФ біля кордонів України і Білорусі, яку планують розмістити в Унечі Брянської області. Про це йдеться в розслідуванні волонтерів.

 

"Нещодавно стало відомо, що в Брянській області (межує з Чернігівською та Сумською областями України, а також з Гомельською та Могилевською областями Республіки Білорусь) планують розмістити ще одну військову частину ЗС РФ", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, про розміщення в Унечі нової військової частини стало відомо в результаті візиту 12 жовтня заступника командувача військами Західного військового округу по матеріально-технічному забезпеченню генерал-лейтенанта Андрєя Булиги.

 

 

 

Водночас волонтери заявили, що підготовча робота йде в приміщеннях колишньої Вузлової лікарні м. Унеча та на прилеглій території, що може означати – "рішення про розміщення військової частини вже остаточно схвалено".

 

 

У InformNapalm наголосили, що проаналізувавши фото з представниками комісії ЗВО і врахувавши деякі чинники, було встановлено рід військ та інші особливості майбутньої військової частини.

 

"По-перше, те, що частина буде виконувати завдання по матеріально-технічному забезпеченню (МТЗ), було зрозуміло від початку, адже прилетів саме заступник командувача округу по МТЗ. По-друге, завдяки обробці одного фотознімка, викладеного у хорошому розрішенні, вдалося прочитати частину напису на інформаційних стендах", – наголошується в повідомленні.

 

 

Зліва направо:

 

1-й стенд – з уривків фраз можна зрозуміти, що ця частина, найімовірніше, база МТЗ: "…призначена для: … Зберігання матеріалів … запасів матеріалів … інших засобів забезпечення…". На карті, можливо, вказана схема зв’язку;

 

2-й стенд – чітко видно схему структури частини (текст нерозбірливий), є написи "основні підрозділи" і "підрозділи забезпечення". Є таблиця з назвою "Укомплектованість 5(?) …нерозбірливо (назва частини)".

 

3-й стенд – схема розташування елементів інфраструктури на місцевості;

 

4-й стенд – ймовірно, дані про місто Унеча.

 

"Тож робимо висновок, що військова частина, яку планують розмістити в м. Унеча, буде частиною системи матеріально-технічного забезпечення Західного військового округу ЗС РФ, і буде або підпорядкована прямо штабу ЗВО, або буде підрозділом одного зі з’єднань МТЗ ЗВО. Цільове призначення – зберігання запасів матеріальних засобів для забезпечення військ (автомобільна техніка/запчастини/пальне/боєприпаси – в процесі уточнення). Можливе зведення нових елементів інфраструктури, зокрема майданчика для гелікоптерів та блочно-модульних конструкцій", – заявили волонтери.

 

Крім того, у InformNapalm відзначили, що РФ продовжує нарощувати військову присутність вздовж кордонів України та Білорусі.

 

"Розташування нових військових частин саме в Брянській області дає змогу Кремлю здійснювати військово-політичний тиск одночасно на керівників як Білорусі, так і України. Зважаючи на особливості місцевості та інфраструктури цього регіону, розгортання і просування військ РФ легше здійснювати в напрямку Республіки Білорусь, але це не означає, що війська РФ не можуть використати проти України", – наголошується в повідомленні.

 

Волонтери також додали, що розміщення цієї військової частини може свідчити про підготовку до потенційних бойових дій і маневрів військ на цьому напрямку в короткостроковій перспективі.

 

"Якщо взяти до уваги наявність в м. Унеча хорошої залізничної розв’язки і траси регіонального значення поблизу, то можна припустити, що частина/база МТЗ Західного ВО, яка формується, розташовується тут з метою оперативного забезпечення всіх дислокованих у цьому районі мотострілецьких, танкових та артилерійських підрозділів ЗС РФ. Це може свідчити про підготовку до потенційних бойових дій і маневрів військ на цьому напрямку в короткостроковій перспективі", – підкреслили в розвідувальній спільноті.

 

Нагадаємо, 10 вересня волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm встановили, що пунктом постійної дислокації російських найманців  з нелегальної приватної військової компанії "Вагнера" у Сирії є околиці газопереробного заводу компанії Hayan Petroleum. 

схожі новини