Новини 2018-10-08 22:01

WSJ: У Google+ стався масштабний витік даних користувачів

За даними видання, Google планує оголосити про масштабні заходи захисту персональних даних.

У соціальній мережі Google+ стався масштабний витік персональних даних користувачів, а саме – дані сотень тисяч користувачів соцмережі могли опинитися в руках зловмисників. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела і документи.

 

Водночас компанія Google навесні не стала розкривати інформацію про витік через страх привернути підвищену увагу регуляторів і завдати шкоди своїй репутації. Як зазначається, у відповідь на витік, Google, яка є частиною холдингу Alphabet Inc., планує оголосити про масштабні заходи захисту персональних даних.

 

За даними видання, одним з таких заходів стане остаточне закриття Google+ для споживачів. Програмний збій Google+ давав зовнішнім розробникам можливість доступу до конфіденційних даних профілів з 2015 року по березень 2018 року, потім його виявили в ході внутрішнього розслідування і ліквідували.

 

Як повідомляє WSJ, гендиректор Google Сундар Пичай був проінформований про те, що користувачів і регуляторів не проінформують про подію.

 

"З внутрішніх документів Google випливає, що у компанії не було свідчень того, що сторонні розробники зловживали доступом до даних. Однак Google визнає, що зараз це неможливо перевірити. Під загрозою опинився широкий перелік персональних даних, включаючи повні імена, адреси електронної пошти, дати народження, відомості про поле, фотографії профілю, місця проживання, рід діяльності і сімейний стан. У той же час в цей перелік не ввійшли номери телефонів і ряд інших даних. Google припускає, що несанкціонований доступ до даних користувачів Google+ мали до 438 додатків", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook повідомила, що на соцмережу здійснили хакерську атаку, у результаті якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. 1 жовтня комісія з захисту даних Ірландії, яка є основним регулятором захисту приватності Facebook в Європі, заявила, що може оштрафувати компанію на 1,6 мільярда доларів за витік даних. 

схожі новини