Новини 2018-10-02 11:08

Британія отримала від Скріпаля компромат на союзника Путіна - The NYT

Мова йде про главу Радбезу РФ і екс-керівника ФСБ Нікалая Патрушева.

Таємна служба розвідки Великої Британії M16 отримала від колишнього розвідника Росії Сєргєя Скріпаля секретну інформацію про корупційні схеми 1990-х років, за участю секретаря Ради безпеки Російської Федерації  і екс-керівника Федеральної служби безпеки (ФСБ) Нікалая Патрушева. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

 

Зазначається, що дану інформацію Скріпаль розсекретив у 2017 році під час інтерв'ю з журналістом ВВС Марком Урбаном, який збирав матеріали для книги про шпіонаж після "холодної війни".

 

Так, фрагменти розмови з екс-агентом РФ наведені у книзі Урбана "Справа Скріпаля. Життя і майже смерть російського шпигуна (The Skripal Files: The Life and Near Death of a Russian Spy, - Ред.), яка має вийти друком у вівторок, 2 жовтня, в США. Водночас у книзі немає відповідей про замах на Скріпаля, однак вона описує повну картину життя російського шпигуна та британського інформатора.

 

За словами Скріпаля, інформація про корупцію на найвищому рівні строго засекречена. Офіцер ВМС РФ, який працював у російській військовій розвідці разом з ним, був схоплений під час передачі інформації західним спецслужбам, та був знайдений мертвим у 2004 році. Скріпаль припускає, що його задушили у військовому госпіталі після допиту  спецслужбами РФ.

 

Очікувано, що офіційним поясненням стало самогубство, але його кілька пальців були відрізані, що означало таємне повідомлення російських спецслужб.

 

Наголошується, що британська розвідка дійшла висновку, що Скріпаль уникнув тієї ж долі лише тому, що під час російських допитів він не згадав про корупційну мережу, що вела до Патрушева.

 

Як відзначає видання, після інтерв'юСкріпаль сказав, що боїться привернути увагу, коли його процитують у книзі. "Це через Путіна. "Ви бачите, ми боїмося Путіна", - заявив він Урбану.

 

Нагадаємо, 26 вересня стало відомо, що справжнє ім'я "Руслана Боширова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Анатолій Чєпіга, він полковник ГРУ. 

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

схожі новини