Новини 2018-09-28 11:52

Парламент Литви закликав не відновлювати права РФ у ПАРЄ

За відповідну резолюцію у Сеймі проголосували майже одноголосно.

Парламент Литви спеціальною резолюцією закликав Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) не відновлювати права російської делегації у даній організації. Про це повідомляє Delfi

 

Так, за резолюцію проголосували 77 членів Сейму, а один депутат утримався.

 

Зокрема, член фракції правлячих аграріїв Егідіюс Варейкіс відзначив, що у 2014 році після окупації Криму ПАРЄ обмежила права російської делегації: делегати РФ втратили право бути головами комітетів, доповідачами, голосувати на пленарних засіданнях, обирати суддів Європейського суду з прав людини і деяких інших посадових осіб.

 

"І ось через чотири роки, в цьому році, з'явилася ініціатива спробувати повернути Росії всі права в ПАРЄ. Це планується зробити досить грубим і одночасно дивним способом, змінюючи певні статті статуту Парламентської асамблеї", - зауважив він. 

 

Водночас у документі висловлюється розчарування у тому, що РФ не виконує свої міжнародні зобов'язання, "прагне змінити правила Ради Європи, а також скасувати застосовані щодо неї санкції".

 

Крім того, литовські депутати закликають ПАРЄ не приймати запропоновані Москвою правила і процедурні зміни, яка дозволяють державі, що порушила норми організації, відновити права без виконання рішень Асамблеї.

 

"Рішення прийняти пропозиції Російської Федерації щодо створення негативного прецеденту для недотримання іншими державами зобов'язань підірвало б надійність Ради Європи як правозахисника, хранителя демократії і верховенства права, воно могло б створити величезну кризу авторитету цієї міжнародної організації", - йдеться у резолюції.

 

Раніше голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв повідомив, що регламентний комітет ПАРЄ пропонує проголосувати за ускладнення процедури запровадження санкцій проти делегацій країн, які грубо порушили принципи демократії, верховенства права і прав людини.

 

Крім того, Ар’єв заявив, що Асамблея піддається на фінансовий шантаж Росії.

 

Нагадаємо, 27 червня українська делегація в ПАРЄ відмовилася йти на щорічний прийом до генерального секретаря Ради Європи Ягланда, тому повернула запрошення

схожі новини