Новини 2018-09-27 10:41

Україна і ще три країни готують резолюцію про миротворців для Радбезу ООН

Мова йде про спільний проект документа.
Україна разом зі Сполученими Штатами Америки, Францією та Німеччиною готують до внесення на голосування Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй проект резолюції про введення миротворчої місії ООН на Донбас. Про це заявив глава українського МЗС Павло Клімкін, передає "Укрінформ".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала урамках Генасамблеї ООН.

 

"У нас є домовленість з нашими друзями – Сполученими Штатами, Німеччиною і Францією. Вчора я знову розмовляв з Гайком Маасом (глава МЗС ФРН, - Ред.), з держсекретарем Майком Помпео, ми внесемо спільну резолюцію", - відзначив він.

 

За його словами, йдеться саме про спільний проект документа.

 

"Для цього потрібно далі тиснути на Росію, оскільки вона намагається відбиватися руками й ногами від будь-якої справжньої миротворчої операції", - підкреслив міністр.

 

Водночас Клімкін наголосив, що важливо мати не тільки військовий компонент місії ООН на Донбасі, а також вводити міжнародну адміністрацію та поліцейський компонент.

 

"Оскільки інакше Росія й надалі намагатиметься керувати окупованими територіями, і вся ідея російської так званої, "миротворчої операції" – це почати процес регіоналізації і федералізації України", - додав глава українського дипвідомства.

 

У свою чергу, він уточнив, що постійно пояснює міжнародним партнерам: "Мета Росії – це не Донбас, мета Росії – це Україна, і будь-які кроки, які поставлять під загрозу нашу єдність і наше розуміння України як вільної і демократичної держави та вільного демократичного суспільства - їх, за визначенням, не буде".

 

Крім того, глава МЗС зауважив, що реальні позитивні зміни для українських громадян на Донбасі можна здійснити лише після проведення фактичної деокупації під міжнародним контролем.

 

Раніше під час виступу на 73-й сесії Генасамблеї ООН президент Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас.

 

Нагадаємо,  спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. 

 

схожі новини