Новини 11:45

НАТО не зможе подолати спротив Угорщини щодо України - помічник генсека

Алехандро Альваргонсалес заявив, що Альянс не планує оцінювати закон про освіту в Україну, який критикує Угорщина.

Північноатлантичний альянс не зможе подолати спротив Угорщини, якщо Будапешт виступить проти позитивної оцінки проведення  реформ в Україні  через суперечку щодо освітнього закону. Про це заявив помічник генсекретаря НАТО з питань політики та безпеки Алехандро Альваргонсалес в інтерв’ю "Європейській правді".

 

"Якщо ви справді впораєтеся з усіма пунктами (Річної національної програми, - Ред.), і це задовольнить всіх союзників – то проблема зникне. Але якщо і в оцінці РНП щось не задовольнить Угорщину, то... Тут нічого не поробиш, в НАТО всі рішення ухвалюються консенсусом", - зауважив він.

 

За його словами, Альянс взагалі не планує оцінювати закони про освіту, у тому числі і український, але схвалив рішення України за звернутися до Венеціанської комісії.

 

"Комісія свій висновок дала, але тепер це ваша робота – знайти шлях, як впровадити ідеї та елементи цього рішення… Так, у нашій з Україною річній національній програмі є елементи, які стосуються прав національних меншин, але це – інше питання", - підкреслив помічник генсека.

 

Раніше глава комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко заявила, що Будапешт  тисне на Україну, у тому числі через блокування саміту в НАТО, розраховуючи на згоду Києва створити на Закарпатті угорську національну автономію.

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу. 

схожі новини