Новини 2018-09-11 17:18

Затримання Ананьєва. Що відомо про справу проти ветерана АТО

Колишнього десантника вже відпустили на поруки позафракційного народного депутата Андрія Денисенка.

У Дніпрі 10 вересня поліція затримала учасника бойових дій на Донбасі, колишнього десантника та блогера Валерія Ананьєва. Його затримали в приміщенні Центральної міської бібліотеки Дніпра, де мала відбутися презентація книжки "Сліди на дорозі", про досвід та переживання Ананьєва на війні.

 

Натомість 11 вересня його відпустили на поруки позафракційного народного депутата Андрія Денисенка.

 

Тиждень.ua зібрав інформацію про ситуацію, яка склалася довкола бійця АТО Ананьєва.

 

 


 

Версія поліції щодо справи проти Ананьєва

 

Правоохоронці затримали ветерана АТО Ананьєва через бійку, яка сталася 9 січня 2016 року, під час тренування в спортзалі в смт. Гвардійське Дніпропетровської області. Так, між Ананьєвим та ще одним чоловіком стався конфлікт, унаслідок якого в останнього зафіксовано "крововилив навколо очей, забій головного мозку І ступеню, перелом кісток носу зі зміщенням". Згодом відповідну справу було закрито, проте в 2018 році її відновили за ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) ККУ.

 

У поліції наголосили, що родичам Ананьєва було вручено письмове повідомлення про підозру і повідомлено про необхідність його явки до Новомосковського відділу поліції. Однак у зв'язку з тим, що він не з'явився, бійця АТО було оголошено в розшук 4 квітня 2018 року.

 

Правоохоронці переконують, що неодноразово розмовляли з підозрюваним по телефону та пояснювали законні вимоги щодо його явки до відділення поліції.

 

Крім того, 7 червня 2018 року суд виніс ухвалу на примусове затримання Ананьєва для обрання міри запобіжного заходу.

 

"Він не співпрацював з органами слідства. Ми працювали з його адвокатом, неодноразово казали, що йому потрібно з’явитись до слідчого, однак він ігнорував це. І на даний час (10 вересня – Ред.) за ухвалою суду він затриманий та доставлений у відділення поліції", – пояснили в поліції затримання ветерана АТО.

 

 


 

Версія Ананьєва

 

Колишній десантник та блогер Валерій Ананьєв, своєю чергою, підтвердив, що зазначений інцидент дійсно мав місце в 2016 році. Однак Ананьєв заявив, що особисто не отримував жодного офіційного повідомлення про те, що має з'явитися до поліції. 

 

"Не існує жодного папірця, на якому є будь-який запис чи мій підпис, що я був хоч якимось чином проінформований про дану справу", – зазначив ветеран АТО.

 

Водночас він зауважив, що в 2016 році правоохоронці визначали травми постраждалого як легкі тілесні ушкодження.

 

"Причина затримання – ситуація 2016-го року. Тоді під час занять в спортзалі в селищі Гвардійське в мене виникла суперечка з місцевим жителем, чоловіком. Я був неправий – завдав йому удар. Визнавав це тоді, визнаю і зараз. У чоловіка був зламаний ніс. Тоді це визначали як легкі тілесні ушкодження. І тепер там фігурують тілесні ушкодження середньої важкості", – розповів він.

 

Ананьєв підкреслив, що не особисто йому повідомлень про поновлення слідства та про оголошення його в розшук не вручали. Однак зазначив, що в березні правоохоронці передали його бабусі офіційну постанову, згідно з якою, він мав з'явитися до слідчих в Новомосковську на наступний день, проте на той час Ананьєв вже проживав у Києві.

 

"Це ж неможливо, я не можу телепортуватися", – наголосив ветеран АТО. 

 

 

Колишнього десантника Ананьєва 11 вересня відпустили на поруки народного депутата Андрія Денисенка.

 

"Мене випустили. Звинувачень немає", – повідомив Ананьєв.