Новини 09:15

ЗМІ дізналися зміст документу, який Путін передав Трампу у Гельсінкі

Президент РФ надав главі Білого дому перелік з пропозиціями.

Під час саміту у  Гельсінкі 16 липня президент Росії Владімір Путін передав американському президенту Дональду Трампу документ, який містить список пропозицій щодо взаємного роззброєння. Про це повідомило американське видання Politico з посиланням на чиновників РФ, причетних до організації переговорів.

 

Так, документ "Діалог з проблеми контролю над озброєннями" був переданий главі Білого дому під час переговорів, які відбувалися тет-а-тет.

 

"Путін поділився вмістом документа з Трампом під час двогодинної бесіди, за словами урядового радника США, який надав переклад англійською мовою", - йдеться у публікації.

 

Також видання розглянуло російськомовну версію документа. Як відзначає Politico, особа, яка подала документ отримала його від російських чиновників, які стверджують, що Путін передав його Трампу  в Гельсінкі.

 

Втім, Білий дім відмовився коментувати інформацію про даний список пропозицій.

 

 

Згідно з текстом документа, Кремль хоче продовжувати традиційні ядерні переговори з США.

 

Так, Путін торкнувся деяких тем документа на спільній прес-конференції з Трампом в Гельсінкі, де лідер РФ зазначив, що "як основні ядерні держави ми несемо особливу відповідальність за підтримку міжнародної безпеки".

 

Зокрема, у списку пропозицій міститься ідея про продовження на п'ять років договору про Стратегічні наступальні озброєння (СНО-III), що обмежує розмір ядерних арсеналів. Цей договір, підписаний Дмітрієм Медведєвим і Бараком Обамою у 2010 році, розрахований на десять років з можливим продовженням ще на п'ять років за взаємною домовленістю. Він обмежує кожну державу до 1500 розміщених ядерних боєголовок.

 

 

Наголошується, що у даному переліку також міститься ідея про підписання нового договору щодо обмеження розміщення озброєння у космосі.

 

Крім того, у документі йдеться про проведення переговорів у форматі "2+2" між главами оборонних і зовнішньополітичних відомств Росії та США. Водночас Пентагон, здається, прагне відродити переговори "стратегічної стабільності", які були призупинені минулого року.

 

Додається, що у Білому домі відмовилися підтвердити або спростувати достовірність даного документа. 

 

Нагадаємо, 16 липня президент США Дональд Трамп та президент Росії Владімір Путін зустрілися у Гельсінкі. 16 липня президент США Дональд Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб. Однак 17 липня Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.

схожі новини