Новини 21:47

"Keep America Great!". Світові ЗМІ про шанси Трампа на виборах-2020

Тиждень.ua зібрав оцінки іноземних медіа щодо майбутніх результатів президентських виборів у США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що має намір балотуватися на другий термін у 2020 році і впевнений у своїй перемозі. Однак думки провідних аналітиків щодо шансів лідера розійшлися. Оскільки останній місяць в американській політиці видався досить насиченим і бурхливим, зацікавленість до майбутніх результатів виборів зростає.

 

 

Тиждень.ua зібрав оцінки світових медіа щодо шансів чинного президента США на перемогу у наступних виборах.

 

Так, наприклад, провідне видання The Wall Street Journal та телеканал NBC News провели соцопитування одразу після скандального саміту у Гельсінкі, згідно з яким 45% американців підтримують дії Трампа. Водночас 29% підтримують господаря Білого дому непохитно, а 16% – лише частково довіряють йому.

 

 

Стабільність рейтингу аж ніяк не зіставляється з нещодавніми подіями, як от розділення сімей на кордоні, неоднозначна поведінка на саміті НАТО у Брюсселі, або гучні "звинувачення у зраді", які рясніли у заголовках газет після переговорів з Путіним.

 

Втім, ситуація навколо розслідування Мюллера щодо втручання РФ в американські вибори 2016 року стримує рейтинг Трампа. Неодноразові заперечення факту втручання Кремля та нехтування висновками розвідувальних спецслужб аж ніяк не додає йому підтримки.

 

 

Однак, як зазначає WSJ та NBC News, 50% американців пов’язали зростання економіки саме з жорсткою позицією Трампа. Крім того, 38% підтримали торговельну політику президента. Незважаючи на критику демократів, введення нових мит та заяви президента про недостатні внески країн ЄС в бюджет НАТО збільшують відсоток виборців.

 

 

Також опитування показує, що лише 31% американців  прихильно ставляться щодо поводження з батьками і дітьми на кордоні, які незаконно в'їхали до США. При цьому 44% виборців схвалюють політику Трампа щодо КНДР.

 

 

Водночас Джонатан Бернстайн, колумніст агентства Bloomberg, зазначає, що поїздка Трампа у Гельсінкі може об'єднати тих республіканців, які піклуються про зовнішню політику своєї країни. На думку автора, для президента, який був обраний незначною більшістю, будь-які дефекти мають значення. Так, після переговорів Трампа з Путіним значна кількість республіканців засудила слабку позицію президента.Однак чи розглядає партія іншого кандидата на заміну свого лідера сказати досить важко. Бернстайн вважає, що Трамп дуже вразливий до раптових змін громадської думки проти нього, і подальші дії лідера можуть призвести до падіння його рейтингу.

 

 

У свою чергу, журналіст Габріель Шерман з американського журналу Vanity Fair стверджує, що перемога Трампа на виборах 2020 року є не лише "параноїдальною фантазією демократів". Так, автор відзначає, що лідер республіканців зараз намагається повернути всіх людей, які проголосували за нього у 2016 році. Крім усього іншого, є ще спецпрокурор Мюллер, розслідування якого може вплинути на майбутні вибори.

 

На думку журналіста, парадокс кампанії Трампа полягає у тому, що його найбільший актив, сам Трамп, також часом є зброєю, яка в будь-який момент може вибухнути. Він виступає постійним критиком власної операції та нікому не може довіритися. Зокрема, в останні місяці він скаржився на власних помічників та працівників Білого дому.

 

Також Шерман зауважує, що з огляду на 2020 рік, Іванка Трамп та Джаред Кушнер намагаються, щоб Трамп зайняв більш помірковані позиції. І все ж, демократи, які перелякані перспективою переобрання Трампа на другий термін, також мають багато на що сподіватися. Рейтинг Трампа ніколи не був більшим 50%, незважаючи на високий рівень економіки та відсутність катастрофи у зовнішній політиці. Так, основними нагальними питаннями залишаються охорона здоров'я, імміграція та скандальна прес-конференція з Путіним.

схожі новини