Новини 16:16

Підбито підсумки роботи Верховної Ради

Серед найбільш важливих рішень, прийнятих парламентом під час 8 сесії, - закони “Про національну безпеку” та “Про Вищий антикорупційний суд”.

Народні депутати офіційно пішли на канікули у п’ятницю, 19 липня. У понеділок, 23 липня, на сайті Громадянської мережі ОПОРА оприлюднено  підсумки 8 сесії 8-го скликання  – що вдалось народним обранцям, а до чого доведеться повертатись у новому політичному сезоні. 

 

Повідомляється, що серед важливих рішень, прийнятих парламентом під час 8 сесії, слід виділити ухвалення Законів “Про національну безпеку” та “Про Вищий антикорупційний суд”. 

 

Перший серед іншого передбачає: стратегічними партнерами є країни НАТО, а стратегічним вектором – НАТО та ЄС; обсяг фінансування сектору безпеки і оборони має складати не менше 5% від ВВП; сектор безпеки та оборони країни підлягає демократичному цивільному контролю. Другий запускає роботу Антикорупційного суду. 

 

Окрім цього, Парламент підтримав зміни до Закону “Про судоустрій та статус суддів”, який забороняє розгляд апеляційних скарг щодо корупційних справ, переданих НАБУ, іншим судам, окрім апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

 

Під час сесії депутати підтримали низку законів щодо реформування парламенту, зокрема в контексті роботи комітетів. Мова йде про закони щодо зміни розподілу керівних посад комітетів на основі методу д’Ондта та щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради і співвідношення предметів їх відання зі сферами діяльності міністерств.

 

На початку червня 2018 року парламент обрав аудитора по своїй квоті для Національного антикорупційного бюро України. 

 

Протягом сесії також було вирішено низку інших кадрових питань: призначено голів Рахункової палати та Національного банку України та обрано Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Разом з тим депутатами не було ухвалено нового виборчого законодавства, яке б запроваджувало на парламентських виборах пропорційну виборчу систему з відкритими списками. 

 

Досі не обраний новий склад ЦВК, незважаючи на те, що термін повноважень 13 її членів уже давно завершився. На розгляд так і не був винесений законопроект щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів (дане питання ще досі не розглянуте профільним комітетом).

 

Що стосується ЦВК, то це питання 5 липня таки потрапило на розгляд в сесійну залу, але так і не опинилося в порядку денному через брак голосів. За прогнозами Андрія Парубія, які він озвучив 13 липня під час своєї прес-конференції щодо підсумків роботи восьмої сесії, питання зміни ЦВК буде розглянуте вже у вересні, коли розпочне роботу наступна сесія парламенту.

 

Нагадаємо, Верховна Рада України в четвер, 12 липня, ухвалила в другому читанні законопроект №5435 про правовий статус осіб, зниклих безвісти.

схожі новини