Новини 13:29

НАТО проводить екстрену сесію після критики Трампа - The Associated Press

Президент США закликав підвищити витрати на оборону до 4% ВВП.

Країни-члени НАТО відреагували на заяви президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа про необхідність підвищити витрати на оборону. Про повідомляє Associated Press. з посиланням на джерела.

 

Так, на саміті НАТО в Брюсселі лідери країн-членів Альянсу проводять екстрену сесію.

 

"Два офіційні особи на саміті НАТО заявили, що Альянс проводить екстрену сесію на тлі вимог Трампа про збільшення витрат на оборону", - йдеться у повідомленні.

 

 

Нагадаємо, 12 липня  Трамп закликав  лідерів країн НАТО підвищити витрати на оборону до 4% валового внутрішнього продукту (ВВП). Зокрема, він заявив, що Німеччина платить Росії, від якої хоче захиститися. Так, глава Білого дому розкритикував інших членів НАТО через недостатнє фінансування.

 

Як повідомлялося, у Брюсселі Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.

 

Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна є незалежною у своєму політичному виборі, відповівши таким чином на критику Трампа щодо її повної залежності від Росії. 

схожі новини