Новини 2018-07-11 08:34

У Сенаті США представили резолюцію щодо Криму

Зокрема, у документі засуджуються факти порушення прав людини на окупованому півострові.

У Сенаті США представили проект резолюції, яка засуджує незаконні намагання Росії окупувати Крим. Про це повідомляє посольство України в США.

 

"Двопартійна група сенаторів на чолі зі Співголовою Комітету закордонних відносин Сенату США Робертом Менендезом та Співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом внесли на розгляд Сенату проект резолюції, яка засуджує незаконні намагання Російської Федерації окупувати український Крим", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у документі  підтверджується позиція Сенату про те, що Крим є частиною суверенної території України. Водночас у резолюції наголошується на тому, що політика США повинна полягати в протидії намаганням змінити статус, демографічну карту чи політичну природу Криму.

 

"Також резолюція засуджує порушення прав людини в Криму та підкреслює правову відповідальність РФ за такі злочини протягом часу, коли триває незаконна російська окупація півострова", – заявили в диппредставництві України.

 

Водночас сенатори закликали уряд США продовжувати застосовувати повноваження в частині санкцій проти РФ, надані, зокрема, "Законом про протидію супротивникам Америки через санкції" від 2017 року, а також привітали подальші зусилля американської сторони щодо заохочення ЄС до впровадження додаткових санкцій, пов’язаних з Кримом.

 

"Резолюція містить заклик до уряду США проголосити, що зовнішня політика США полягає у тому, щоб ніколи не визнавати незаконної анексії Криму Російською Федерацією", – додали в українському посольстві.

 

Нагадаємо, 5 липня Рада Європейського союзу продовжила на півроку економічні санкції проти Росії. Раніше стало відомо, що лідери ЄС на саміті в Брюсселі домовилися щодо продовження економічних санкцій проти Росії через анексією Криму та підтримкою сепаратистів на Донбасі ще на півроку.

схожі новини