Новини 2018-07-10 16:35

Стало відомо, у кого з нардепів досі є бізнес в Росії

Загалом 169 народних депутатів є кінцевими бенефіціарами 1 447 підприємств.
У Верховній Раді три народні депутати досі мають бізнес в Росії, а саме мажоритарник В'ячеслав Богуслаєв ("Воля народу") і два списочники - Тарас Козак з "Опозиційного блоку" і Леонід Козаченко з "Блоку Петра Порошенка".
 
Так, нардеп Леонід Козаченко сказав ТОВ "Альтінвест" (Уфа), яке займається видобутком руд, пісків дорогоцінних металів і руд рідкісних металів.
 
 
Відзначається, що президент "Мотор Січ"  і найбагатший нардеп В'ячеслав Богуслаєв задекларував сім підприємств, які знаходять у Москві (4), Московській (2) і Томській областях. 
 
 
Загалом 169 народних депутатів є кінцевими бенефіціарами 1 447 підприємств, з них 69% компаній належить мажоритарникам, а 31% - списочникам. Такими є результати аналізу громадського руху "ЧЕСНО".
 
Зазначається, що мажоритарники частіше заходять у  Раду, маючи бізнес.
 
 
Так, рекордсменами стали позафракційний мажоритарник із Хмельниччини Олександр Герега(122 компанії)  і списочник з фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський(102 компанії).
 
 
Зокрема, серед 19 нардепів "Волі народу" 16 вказали, що вони мають компанії, де є бенефіціарами. Загалом, понад десять компаній є у десяти нардепів з цієї групи. Так, найбільше таких у Степана Івахіва(58), Олександра Фельдмана(51) і Олександра Супруненка(37).
 
 
Водночас серед мажоритарників фракції "Блок Петра Порошенка" (БПП)  понад десять компаній мають вісім нардепів. Найбільша кількість підприємств у Максима Єфімова, який фігурував (72) і Вадима Нестеренка (28). По одній компанії мають десяток депутатів-мажоритарників.
 

 
 
У свою чергу, серед позафракційних мажоритарників найбільше компаній у співвласника мережі будівельних гіпермаркетів "Епіцентр" Олександра Гереги(122), на другому місці опинився Сергій Тарута з партії "Основа" (48).
 
Крім того, серед списочників "Опоблока" лідером-бізнесменом є Вадим Новинський (102), на другому місці - Блія Льовочкіна(60), на третьому - Олексій Білий(13).
 
 
Додається. що топ-3 рекордсмени по закордонним фірмам виявилася Юлія Льовочкіна - в неї 43 компанії, з яких 38 відносяться до офшорних. На другому місці Вадим Новинський - 39 підприємств, з яких 34 теж в офшорах. На третьому місці Максим Єфімов - у нього 30 фірм, з яких 23 в офшорах. 
 
Раніше громадський рух "ЧЕСНО" повідомив, що 25 народних депутатів проголосували проти законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд", ще 25 – утрималися.

схожі новини