Новини 10:52

Сенцов заслуговує на повну підтримку Заходу попри феєрію на ЧС-2018 у Росії - The New York Times

Американське видання наголошує на важливості справи українського політв'язня.

Президент Росії Владімір Путін хоче приховати за феєрією Чемпіонату світу з футболу від міжнародної спільноти  голодування незаконно ув'язненого українського режисера Олега Сенцова та усі злочини російського уряду. Про це йдеться у статті американського видання The New York Times.

 

Зокрема,  ЧС-2018 є підставою нагадати про справу українського політв'язня.

 

"У розпал футбольної феєрії Чемпіонату світу останнє, на що Володимир Путін хотів би звертати увагу, - це права людини, Криму чи України. ЧС-2018 є гарною нагодою, щоб згадати про справу українського режисера Олега Сенцова, який уже понад місяць голодує у віддаленій сибірській колонії, і нагадати російському президенту, що його дороге спортивне шоу не виправдовує злочини уряду", - йдеться у публікації.

 

Як зазначає видання, у Сенцова і свідків вибивали звинувачення тортурами.

 

"Сенцова у найкращих традиціях радянської епохи засудили до 20 років ув'язнення за звинуваченнями, які вибивали з нього і свідків тортурами", - пише видання.

 

Наголошується, що злочин Кремля проти українського режисера викликав міжнародний спротив.

 

"Ця справа викликала міжнародний протест. Видатні російські та міжнародні кінорежисери заявили про свою підтримку Сенцова; ЄС назвав справу "порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя"; Європарламент прийняв резолюцію з вимогою негайно звільнити Сенцова та інших українських в'язнів. Президент Франції Еммануель Макрон порушив це питання у розмові з Путіним", - підкреслили у статті.

 

"Кремль, як завжди, все заперечує, називаючи сліди тортур на ув'язненому результатами його спроб "садомазохізму". Контрольовані Москвою медіа заявили, що таким чином Захід хоче підірвати успіх проведення в РФ Чемпіонату світу з футболу", - додається у публікації.

 

Зокрема, американське видання відзначає, що Сенцов  заслуговує на повну підтримку Заходу.

 

"Ні, ні й ще раз ні! Режим Путіна безпосередньо несе відповідальність за напад на Україну, катування і сфабрикований суд проти Сенцова. Український режисер ризикує своїм життям, привертаючи увагу світу до всього того, що коїть Росія. Він, а також правда, яку він відстоює, заслуговують на повну підтримку Заходу, незалежно від того, що відбувається на російських стадіонах чи в голові Трампа", - наголошує газета.

 

Як повідомлялося, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини