Новини 18:22

"Лагідна реакція - це золотий подарунок Кремлю". Світ про ЧС-2018 в Росії

Тиждень.ua зробив огляд публікацій іноземних ЗМІ з оцінками щодо проведення футбольного мундіалю в РФ.

Уперше в історії Росія стала країною проведення Чемпіонату світу з футболу ФІФА. Ігри заключного етапу мундіалю стартували з 14 червня та триватимуть до 15 липня. Зокрема, російські порушення прав людини та міжнародного права, включаючи анексію Криму у 2014 році, збройний конфлікт на Донбасі, незаконне утримання політв'язнів, відповідальність за катастрофу рейсу МН17, причетність до отруєння Скріпалів у Британії та війни у Сирії, очікувано повинні були спричинити світовий бойкот ЧС-2018. Однак будь-які протести були обмежені порожнім жестом дипломатичного бойкоту, які виявилися марними.

 

 

Тиждень.ua зробив огляд публікацій іноземних ЗМІ з оцінками щодо проведення футбольного мундіалю в РФ.

 

The Daily Beast

 

 

Американське видання відзначає, що Чемпіонат світу з футболу, з його багатомільярдною телевізійною аудиторією, проводиться у Росії вперше та приносить величезні потоки спонсорства, туризму, міжнародної реклами та масштабних будівельних проектів.

 

Так, незважаючи на "вигнання" з глобальної економіки, компанії та олігархи, які потрапили у санкційний список США, були серед тих, хто забезпечив найкращі контракти у сфері спорту.

 

Деякі зі стадіонів, які прикрашені західними брендами з найкращими футболістами світу, були сконструйовані олігархами з санкційного списку, серед яких Гєннадій Тимченко та Олєг Дєріпаска.


Зазначається, що інші великі транснаціональні компанії були більш ніж щасливі, щоб продовжувати їхній зв'язок з суперечливим турніром цього року.

 

Наприклад, Coca-Cola була настільки вражена стадіоном в Ніжнєм Новгородє, який був збудований компанією "Стройтрансгаз" Тимченка, що розмістила лист про його будівництво на офіційному веб-сайті.

 

 

На думку британського інвестора Вільяма Браудера, асоціації між західними компаніями та  організаціями під санкціями слід вважати неприйнятними.

 

Крім того, столичний "Спартак" був побудований завдяки російській холдинговій компанії IFD Kapital, що також перебуває під санкціми США, адже яка володіє низкою готельних комплексів в окупованому Криму.

 

Водночас компанія Дєріпаскі "Трансстрой" була незмінним учасником тендеру на будівництво стадіону в Санкт-Пєтєрбургє, де відбудеться один з півфіналів чемпіонату світу з футболу.

 

Також "Газпром" допомагав побудувати стадіон "Крестовський".

 

У статті йдеться, що ряд футбольних команд також буде подорожувати Росією через аеропорти, що належать Дєріпасці.

 

За словами заступника директора Transparency International в Росії Ільї Шуманова, зв'язки з цими організаціями навряд чи порушуватимуть будь-які правила, оскільки олігархи настільки вправні, що ухиляються від введених санкцій.

 

"Є фасилітатори, юристи, посередники...Особливо на чемпіонаті світу існує низка посередників між особами та компаніями під санкціями, які займаються бізнесом та керуванням стадіонами ", - сказав він.

 

 

У статті підсумовується, що більш жорсткий режим санкцій може примусити світові бренди та організації, такі як FIFA, двічі подумати про ефективне схвалення Кремля та його прихильників.

 

 

Atlantic Council

 

 

Аналітичний центр зазначає, що десятки країн відреагували на радянське вторгнення до Афганістану, відмовившись брати участь в Олімпійських іграх у Москві 1980 року, Однак жодна країна не ініціювала бойкотування ЧС-2018 в Росії. Так, будь-які протести були обмежені практично порожнім жестом дипломатичного бойкоту, начебто відсутність високопоставлених осіб на стендах відіб'ється на самих видовищах.

 

"Ця лагідна реакція - це золотий подарунок Кремлю", - йдеться у статті.

 

У свою чергу, президент РФ Владімір Путін підтверджує свою конфронтаційну політику та легітимізує весь свій режим.

 

Дана нормалізація Росії відбувається у той час, коли країна продовжує займати територію України.

 

"Відсутність будь-якого достовірного руху бойкоту під час Чемпіонату світу свідчить про те, що для багатьох спостерігачів війна в Україні вже стала новою нормою", - наголошуються у публікації.

 

Так, Кремль продовжує закладати основи для довгострокових військових операцій проти України.

 

Якщо Захід готовий відправити свої футбольні команди до Москви, поки російські танки спрямовують на українські позиції, західним лідерам може виявитися важко переконати своїх виборців у тому, що подальша ескалація в поточному конфлікті вимагає рішучих дій з їхньої сторони.

 

 

Карикатури

 

  • The New York Times

 

 

 

  • The Guardian

 

 

 

 

The New York Times

 

 

Журналіст американського видання Джері Лонгман у статті "Перегляд ЧС в зоні бойових дій, де кожен гол має значення" розповідає про штаб-квартиру в Авдіївці  2-го батальйону 92-ї бригади української армії, яка розташована в пошкодженій будівлі, в якій раніше знаходилась обласна організація з ремонту доріг.

 

"У командному пункті, за чверть милі від лінії фронту триваючого конфлікту, на одному телеекрані показано розташування військ. Синіми трикутниками позначена українська армія, а червоними ромбами - підтримувані Росією сепаратисти. На другому екрані демонструється картинка з камер відеоспостереження, розташованих уздовж зони вогню. В четвер увечері третій екран засік російських, але вони виявилися членами національної збірної країни, учасниками матчу відкриття ЧС-2018 в Москві", - йдеться у публікації.

 

 

Після початку матчу відкриття Олег А., командир батальйону, повів кореспондента американської газети "на екскурсію" по українських позиціях біля лінії фронту, щоб перевірити, чи будуть дивитися чемпіонат його солдати.

 

"Я не думаю, що протягом двох годин буде стрілянина. Росія грає. Всі будуть дивитися, сто відсотків", - сказав він.

 

 

Зазначається, що біля бункера Олег А. зустрів чотирьох своїх солдатів. Один з них, 27-річний Олександр І., сказав: "Ми любимо футбол, але немає можливості його дивитися. Інтернет занадто повільний".

 

У свою чергу, інший військовослужбовець, Максим С., 35-річний лейтенант, також стежить за футболом. На питання про те, що він думає про російську команду, він відповів: "Я не проти і не за. Вони люди. Є різниця між людьми і урядом".

 

Інші вирішили не дивитися. На думку 34-річного  лейтенанта Олексія, це було справою принципу. Він показав свою руку і підняв камуфляжну футболку, щоб показати свої шрами.

 

Крім того, 28-річний лейтенант Дмитро Яворовий також не планував спостерігати за ЧС. Ігри йому здавалися надто легковажними.

 

"Ми не в тому місці і в той час, щоб дивитися футбол", - сказав він.

 

Як зазначає автор, Росія просунулася з рахунком 3: 0, але Олег не звернув на це особливої ​​уваги. Він уважно подивився на екран свого ноутбука і віддав наказ вистрілити 73-міліметровими снарядами з гранатомета, щоб витіснити повстанців з своїх позицій.

 

"Повстанці відповіли 82-міліметровим мінометним вогнем", - йдеться в статті.

 

"Державне телебачення України відмовилося транслювати ЧС в цьому році, заявивши, що це буде рівносильно російській пропаганді", - йдеться в статті.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...