Новини 2018-06-18 10:40

Ядерні країни збільшують витрати на модернізацію озброєння - SIPRI

На частку США і Росії припадає майже 92% всього обсягу ядерної зброї.

Ядерні держави збільшують витрати на модернізацію свого арсеналу. Про це йдеться в щорічному звіті Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дев'ять світових ядерних держав до початку 2018 року мали у своєму арсеналі 14 465 ядерних боєголовок, що на 470 одиниць менше, ніж у попередньому році.

 

За оцінками дослідників, 3 750 ядерних боєголовок знаходяться в повній бойовій готовності.

 

Так, у порівнянні з 1980-ми роками, коли у світі налічувалося більше 70 тисяч ядерних зарядів, обсяги озброєння значно знизилися.

 

"Значну роль у цьому процесі зіграв договір про ядерне роззброєння, укладений між Росією і США в 2010 році. Однак саме на частку цих держав досі припадає майже 92% всього обсягу ядерної зброї", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, в довгостроковій стратегії Москва і Вашингтон мають намір модернізувати як  ядерні боєголовки, так і виробниче обладнання,.

 

Наголошується, що США мають намір до 2026 року виділити на програму модернізації близько 400 млрд доларів.

 

Також у Пентагоні повідомили, що влада залишає за собою право на розробку нової ядерної зброї. Інші ядерні держави, серед яких Індія, Пакистан і Китай, також мають намір розробляти нові види ядерного озброєння.

 

Нагадаємо, 17 червня глава японського МЗС Таро Коно повідомив, що зняття санкцій з КНДР залежить від виконання "повної денуклеаризиції" корейського півострова. Так, США  в рамках договору про денуклеаризацію висунули КНДР вимоги по 47 пунктах.

 

Як повідомлялося, 12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Згодом президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали спільну угоду за підсумками саміт. 

 

схожі новини