Новини 2018-06-01 15:53

Окремі підрозділи російської ПВК помічені у Судані, Еритреї, ЦАР та Чаді – СБУ

За даними СБУ, зі складу "Вагнера" в ОРДіЛО воює до 1500 осіб, в Сирії – до 5000.

Представник Служби безпеки України повідомив, що окремі підрозділи російської приватної військової компанії (ПВК) помічені у Судані,  Еритреї, ЦАР та Чаді, де вони перебувають з метою дестабілізації політичної та безпекової ситуації, зокрема і для опосередкованого впливу на європейські країни. Про це він заявив під час спільної доповіді СБУ з міжнародною розвідувальною спільнотою InformNapalm щодо участі російських громадян з ПВК у міжнародних збройних конфліктах, передає кореспондент Тижня.

 

За його словами, нелегальну приватну військову компанію "Вагнер" не можна називати класичною ПВК, адже вони отримують фінансування з російського бюджету,  тренуються на військових базах регулярної армії та перекидаються до Сирії транспортною авіацією ВКС РФ або військовими кораблями.

 

За даними СБУ,  з її складу в ОРДіЛО воює до 1500 осіб, в Сирії - до 5000. До основних злочинів ПВК на території України є знищення літака Іл-76 з десантниками та участь в штурмі Дебальцевого.

 

Наголошується, що також встановлені особи найманців ПВК "Вагнера", які безпосередньо збивали український літак, а саме: Андрєй Гуралєв, 1990 р. н. з Улан-Уде, та Андрєй Лебедєв, 1974 р.н. з Ярославської області.

 

Крім того, найманці зазначеної ПВК були головною ударною силою в Сирії, зокрема, при штурмах Пальміри. Також вони долучалися до тренування сил президента Сирії Башара Асада.

 

У свою чергу, спікер міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайло Макарук заявив, що Росія застосовує найманців з початку своєї незалежності в конфліктах у Придністров’ї та Сербії, а пізніше в Криму і на Донбасі.

 

За його словами, при цьому одним із каналів вербування бойовиків є установи РПЦ МП. 

 

Як зазначається, цьому сприяє розгалужена мережа релігійних об'єктів, закриті установи до будь-яких перевірок, контррозвідувальних та фінансових. Часто відбувається використання кримінальних елементів,  які проходять первинну бойову підготовку на Донбасі, а потім стають "гарматним м'ясом" в Сирії.

 

Нагадаємо, 12 квітня Міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm презентувало інтерактивну базу даних агресії Росії, у якій систематизовано напрацювання волонтерів за чотири роки в сфері пошуку доказів російської присутності насамперед на Донбасі, а також у Грузії та Сирії.

схожі новини