Новини 10:59

Євродепутатів не задовольнили відповіді Цукерберга на слуханнях щодо витоку даних у Facebook

Деякі європарламентарі стверджують, що засновник компанії уникав відповідей на запитання.

У Європейського парламенті свідчення засновника компанії Facebook Марка Цукерберга щодо витоку даних під час слухання не задовольнили євродепутатів. Про це повідомляє BBC.

 

Зокрема, деякі європарламентарі стверджують, що Цукерберг уникав відповідей на запитання.

 

Так, один із провідних британських політиків відзначив, що сесія в Європарламенті виявилась "втраченою можливістю".

 

"На жаль, формат слухань дозволив Цукербергу вибрати свої відповіді, а не відповідати на кожне конкретне питання", - зауважив голова парламентського комітету з цифрової культури, медіа та спорту Даміан Колінз.

 

 

У свою чергу, євродепутат Гі Верхофстадт запитав Цукерберга, чи хоче він, щоб його запам'ятали як "генія, який створив цифрового монстра", однак очільник Facebook не відповів на це запитання.

 

Водночас британський євродепутат і провідний ідеолог Brexit Найджел Фарадж висловив свою думку про те, що Facebook не є політично нейтральною платформою, запитуючи, чи соціальна мережа "навмисно дискримінує" правоцентристських коментаторів.

 

 

Цукерберг у відповідь повідомив, що Facebook "ніколи не приймає рішення про те, який контент дозволяти на основі політичної орієнтації"..

 

Нагадаємо, 16 травня засновник компанії Facebook Марк Цукерберг погодився виступити у Європейському парламенті  щодо скандалу з витоком персональних даних користувачів у соцмережі. 

 

Раніше компанія Facebook повідомила, що призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великої кількості даних користувачів. 

 

Як повідомлялося, 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

11 квітня стало відомо, що виконувач обов’язків гендиректора Cambridge Analytica Олександр Тайлер пішов у відставку. 3 травня стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, а також незаконно отримала дані понад 87 млн користувачів Facebook, повідомила, що припиняє свою роботу. 

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США заявив, що Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Також 3 квітня Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Крім того, 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів.