Новини 12:27

У Німеччині відреагували на нові санкції США проти Ірану

Влада ФРН прагне провести переговори з усіма німецькими компаніями, які ведуть бізнес в Ірані, щоб звести до мінімуму негативні наслідки.

Міністр економіки та енергетики Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Берлін готовий надати допомогу своїм компаніям вести бізнес в Ірані на тлі виходу Сполучених Штатів Америки з ядерної угоди і загрози санкцій проти іноземних компаній за зв'язки з Тегераном. Про це повідомляє Reuters

 

Зокрема, німецький очільник запропонував компаніям юридичні консультації.

 

"Ми готові провести переговори з усіма зацікавленими компаніями про те, що ми можемо зробити, щоб звести до мінімуму негативні наслідки (санкцій, - Ред.)...Це означає, що мова йде конкретно про обмеження збитку", - зауважив він.

 

Наголошується, що в Ірані працюють близько 120 німецьких компаній, включаючи Siemens. а також близько 10 тисяч німецьких фірм торгують з Тегераном.

 

Так, минулого року експорт німецьких товарів до Ірану виріс приблизно на 400 млн євро - до приблизно 3 млрд євро. Це становить близько 0,2% усього німецького експорту.

 

Нагадаємо, 11 травня міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Париж вважає неприйнятним введення Сполученими Штатами Америки санкцій проти Ірану.  За його словами, Євросоюз не повинен платити за вихід США з угоди.

 

10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану, зокрема до санкційного списку внесено шість представників Корпусу вартових Ісламської революції, а також три компанії, що мають відношення до цієї військової організації. Зазначається, що Корпус вартових існує паралельно зі Збройними силами Ірану. Функції та їх відповідальність стосовно інших видів збройних сил регулюється окремим законом. Корпус має у своїх лавах приблизно 125 тисяч особового складу, сухопутні, повітряні, та морські сили.

 

Раніше Канада висловила розчарування через рішенням президента США Дональда Трампа вийти із Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA). 
 

8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження.

 

У свою чергу, влада Ірану прокоментувала рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з ядерної угоди, назвавши його "незаконним".  Крім того, 9 травня в Ірані депутати парламенту спалили паперовий прапор Сполучених Штатів Америки  з криками "Смерть Америці" після рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Тегераном.

 

Як повідомлялось, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко розчарований рішенням президента Сполучених Штаів Америки Дональда Трампа вийти зі Спільного всеосяжного плану дій з щодо іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана.

 

Також Німеччина, Франція та Велика Британія заявили, що не підтримують рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іран

схожі новини