Новини 2018-04-19 14:00

У Informnapalm викрили фейк генерал РФ, який спростував перекидання найманців у Сирію на крейсері "Варяг"

За даними волонтерів, представник російського Міноборони використав "маніпулятивні методи представлення інформації".

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm повідомила, що офіційний представник Міністерства оборони РФ генерал-майор Ігор Конашєнков збрехав, намагаючись спростувати дані Служби безпеки України про перекидання у Сирію найманців нелегальної приватної компанії "Вагнер" на російському ракетному крейсері "Варяг". Про це йдеться в повідомленні волонтерів.

 

Фото: Ігор Конашєнков

 

Зазначається, що для спростування даних екс-військового РФ матроса Ніколая Ковалєнка, який дав свідчення СБУ, представник російського Міноборони використав "маніпулятивні методи представлення інформації".

 

"Ракетний крейсер "Варяг" ніколи не заходив в сирійський Тартус, так як для заходу і швартування бойових кораблів такої водотоннажності там немає відповідних причалів", – заявив Конашєнков.

 

Однак, наголосили волонтери, на відео допиту матрос не казав, що крейсер заходив у порт Тартус.

 

"В районі порту Тартус прийшли катери у нічний час, люди вивантажились із своїм вантажем і більше їх ніхто не бачив", – повідомив екс-військовий у ході допиту СБУ.

 

Крім того, у Informnapalm додали, що російське видання в лютому 2017 року опублікувало інтерв'ю із мамою російського моряка Владіслава Шалаєва, який проходив службу за контрактом на російському ракетному крейсері "Варяг" і помер через чотири доби після повернення з походу до берегів Сирії.

 

"Це інтерв’ю цікаво насамперед тим, що за словами матері померлого, у кубриках, в яких спали матроси, було дуже багато людей. Їх розміщували в 4 яруси на ліжках, а дехто спав прямо на палубі. Це вказує, що крейсер "Варяг" підчас походу у Сирію був переповнений пасажирами. Це цілком вкладається у розповідь з допиту матроса Миколи Коваленко", – додали в розвідувальному товаристві.

 

Нагадаємо, 18 квітня Служба безпеки України повідомила, що допитала колишнього військового Росії, який повідомив, що Військово-морські сили РФ переправляли найманців нелегальної приватної військової компанії "Вагнера" до Сирії. 

 

Згодом СБУ оприлюднила перелік найманців нелегальної приватної військової компанії "Вагнер", яких Росія таємно переправляла з Владивостока до Сирії на ракетному крейсері "Варяг" ВМФ Росії. 

схожі новини