Новини 2018-03-20 10:08

Угорщина виступила проти розміщення Україною військової частини у Берегові

За словами міністра Сіярто, українська армія планує розмістити батальйон чисельністю близько 800 осіб у місті з найвищою часткою угорської меншини.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висловив стурбованість щодо намірів міністерства оборони України відновити військову частину у Берегові (Закарпатська область). Про це повідомляє угорське видання Hirado.hu.

 

За його словами, Будапешт занепокоєний тим, що українська армія планує розмістити батальйон чисельністю близько 800 осіб у місті з найвищою часткою угорської меншини.

 

Зокрема, він наголосив, що пояснення Міноборони України про те, що цей крок необхідний через загрози територіальній цілісності країни, ще більше викликає занепокєння.

 

"Це означає, що вони (українці, - Ред.) вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", - підкреслив глава угорського МЗС.

 

Нагадаємо, 20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про намір блокувати участь президента Петра Порошенка у саміті НАТО, який призначений на липень 2018 року, якщо Україна не змінить закон про освіту.

 

Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО

 

28 грудня глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

Додамо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". Він містить низку рекомендації для України, але водночас – вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання.

 

Також 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

 

 

схожі новини