Новини 2018-03-15 09:53

Угорщина застерегла своїх громадян від поїздок на Закарпаття

За даними Генконсульства Угорщини в Ужгороді, на 79-ту річницю проголошення Карпатської України можуть відбуватися провокації.

Міністерство закордонних справ Угорщини закликало своїх громадян утриматись від поїздок до Закарпаття упродовж 16-18 березня. Про це повідомляє прес-служба Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

 

Зазначаються, що угорське МЗС особливо звернуло увагу на такі українські міста, як Хуст та Ужгород.

 

"Через складну політичну і суспільну ситуацію у сфері безпеки, з метою уникнення можливих провокацій, з 16 по 18 березня 2018 р. ми не рекомендуємо їздити до Закарпаття громадянам Угорщини як у групах, так і індивідуально, особливо у визначені міста (наприклад, до Хуста, Ужгорода)", -йдеться в офіційній заяві.

 

Наголошується, що через можливі провокації, які можуть відбутися на 79-ту річницю  проголошення Карпатської України, угорцям не рекомендують перебувати на території Закарпаття.

 

Як відомо, 15 березня у Закарпатті святкуватимуть 79-ту річницю проголошення Карпатської України. Так, Закарпатська ОДА оголосила цей день вихідним. Зокрема, в Ужгороді о 9:00 відбудеться покладання квітів до пам’ятника Герою України, президенту Карпатської України Августину Волошину.

 

"О 13.00 біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків у меморіальному комплексі Красне Поле поблизу м. Хуст, керівники області, районів, міст краю, громадськість проведуть урочистий мітинг", - повідомила прес-служба Закарпатської ОДА.

 

Нагадаємо, 6 березня Ужгородський міський районний суд у вівторок заарештував Олександра Білобородька та Володимира Кондратенка, яких підозрюють у нападі на Товариство угорців в Ужгороді.

 

Як повідомлялося, правоохоронці кваліфікували як теракт підрив будівлі Товариства угорської культури в Ужгороді.

 

27 лютого о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України. Згодом перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто повідомив, що на підвіконня офісу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) в Ужгороді встановили саморобний вибуховий пристрій. Крім того, Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп. 4 березня голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив про затримання нападників на Товариство угорської культури в Ужгороді.