Новини 2011-04-18 11:28

Долю Португалії вирішуватимуть фінські скептики

Результати парламентських виборів у Фінляндії можуть поставити під загрозу надання Євросоюзом фінансової підтримки Португалії, повідомляє видання The New York Times..

Так, на виборах до фінського парламенту перемогла націоналістична партія «Справжні Фіни», яка у своїй діяльності дуже скептично ставиться до діяльності Єврозони та до проектів фінансової допомоги країнам, які перебувають на межі банкрутства.

Ця партія разом з Соціал-демократичною наберуть у парламенті близько 40% голосів.

Основним побоюванням ЄС є категорична позиція партії проти порятунку «країн-невдах». Такі настрої, ставлять під загрозу стабільність Європи, адже для надання фінансової допомоги країні-члену Єврозони потрібна згода усіх 17 країн-учасниць.

«Такий результат голосування примусить Європу посивіти. Першочергово він завдасть проблем фонду допомоги країнам Єврозони», - вважає фінський політолог Олаві Борг.

Незважаючи на песимістичні настрої, на запитання про діалог із «Справжніми Фінами» щодо допомоги Португалії голова правлячої партії Кокоомус (Національна коаліція) та міністр фінансів Фінляндії Юркі Катайнен відповів: «Коли за столом переговорів зустрічаються відповідальні люди та обговорюють питання Європи з урахуванням інтересів Фінляндії – рішення завжди можна знайти».

Нагадаємо, 6 квітня Португалія звернулася за фінансовою позикою до країн-членів ЄС. Наразі не ясно, яку саме суму попросить Португалія для виходу з кризи. Однак, два тижні тому керівник Єврогруп (голова ради міністрів країн Єврозони) Жан-Клод Юнкер  сказав, що готовий виділити Португалії 75 млрд. євро, якщо Лісабон таки попросить про допомогу. В ЄС існують побоювання, що Португалія може потягнути за собою в «боргову яму» Іспанію. Португалія стала третьою з поміж 17 країн Єврозони, яка звернулася до колег по допомогу.

схожі новини