Новини 2018-02-03 19:21

Україна закликала ЗМІ Молдови не називати окупований Крим "російським"

У повідомленні посольства наголошується, що Автономна Республіка Крим і місто Севастополь є територіями України, які тимчасово окуповані Російською Федерацією.

Посольство України у Кишиневі закликало ЗМІ Молдови не називати анексований Крим "російською" чи "спірною" територією. Про це йдеться у повідомленні, надісланому Координаційній раді з телебачення та радіо Молдови.

 

"Весь цивілізований світ ввів санкції проти Росії як покарання за анексію Криму, суверенної частини України. Крим не є територією Росії, ні "спірною територією". Автономна Республіка Крим і місто Севастополь є територіями України, які тимчасово окуповані Російською Федерацією", - йдеться у заяві українського посольства.

 

Українське посольство нагадало про резолюцію Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року "Про територіальну цілісність України", а також про резолюції від 19 грудня 2016 року та від 19 грудня 2017 року "Про ситуацію у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)".

 

"Україна розраховує на те, що всі міжнародні сторони та суб'єкти завжди будуть залишатися неупередженими та об'єктивними, а також проявлять повагу до територіальної цілісності та суверенітету України. Недотримання цих вимог суперечить основоположним принципам міжнародного права", - пишуть у зверненні.

 

Нагадаємо, 17 січня українського журналіста та медіа-експерта з моніторингу російської пропаганди Романа Шутова не пустили в Молдову. За його словами, він на запрошення посольства США летів для проведення тренінгу для журналістів.

схожі новини