Новини 2018-01-23 16:26

Українців попередили про можливий спалах дифтерії

Наразі в Україні є достатня кількість вакцини - 6 млн доз.

В Україні можлива поява спалаху дифтерії. Про це повідомив експерт МОЗ за напрямками "Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби, паразитологія" Федір Лапій.

 

"Ми не повинні допустити спалаху дифтерії. Зараз в Україні ми маємо достатню кількість доз вакцини проти дифтерії, правця - понад 6 млн доз. Вперше за останні роки ми маємо можливість забезпечити імунітет кожному дорослому. А кожен дорослий кожні 10 років має пройти ревакцинацію проти дифтерії, правця", - сказав він.

 

Експерт порекомендував українцям заздалегідь подбати про наявність щеплення.

 

"Давайте зробимо так, коли у нас гіпотетично виникне спалах дифтерії, щоб люди не створювали черг. Щоб цього спалаху не було, вони повинні прийти до лікаря і запитати, чи не потрібно пройти планову ревакцинацію, отримати ревакцинацію і не допустити спалаху дифтерії в Україні", - додав він.

 

Нагадаємо, що в Україні кількість хворих на кір людей продовжує зростати. Станом на 22 січня на кір в Україні захворіли 2 тис. 84 людини. З них 1 тис. 375 дітей і 709 дорослих. Від початку року зареєстровано три летальні випадки, двоє серед дітей і один серед дорослих.

 

Найвищий рівень захворюваності спостерігається в Івано-Франківській (463), Чернівецькій (333), Закарпатській (331) та Одеській (265) областях. Найменшу кількість випадків зареєстровано у Харківській (1), Рівненській (1), Луганській (2), Житомирській (3) областях.

 

схожі новини