Новини 2011-04-15 16:03

Україна готова надати Лівії медичну допомогу

Україна готова направити в Лівію мобільний польовий шпиталь і літак Ан-26 після завершення гострої фази конфлікту в країні. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в інтерв'ю українським журналістам після завершення засідання Комісії «Україна-НАТО», що відбулося в п'ятницю, 15 квітня, в Берліні.

«Ми зі свого боку заявили, що, коли для цього будуть необхідні умови, направити мобільний польовий шпиталь і літак Ан-26, обладнаний як евакуаційний медичний пункт», - зазначив міністр.

У зв'язку з цим міністр висловив упевненість, що «гостра фаза» подій у Лівії «повинна завершитися в найближчому майбутньому».

«У цьому контексті потрібно думати про майбутнє, про те, що ми будемо робити після цього. Система надання медичної допомоги базувалася на залученні іноземних фахівців, серед яких багато було українців. Зараз країна відчуває потребу в невідкладній медичній допомозі...», - пояснив він українську позицію.

Говорячи про засідання в цілому, Грищенко підкреслив, що «вперше за дуже багато років за підсумками засідання прийнято спільну заяву (як правило, раніше це була заява генерального секретаря), що, за словами міністра, є свідченням тісної та конструктивної співпраці України і Альянсу».

Крім того, під час засідання була підкреслена роль України в миротворчих операціях, в операціях під егідою НАТО.

«Я відзначив, що проголошена Україна політика позаблоковості ніяк не обмежує наші можливості взаємодіяти у вирішенні тих гострих проблем, з яким стикається світ у різних регіонах. Зрештою, безпека і стабільність не можуть бути прив'язані до того чи іншого регіону світу. Гострі конфлікти, які трапляються за тисячі кілометрів від нас, можуть становити для нас потенційну серйозну загрозу.Ми повинні це розуміти», - підкреслив Грищенко.

За його словами, він також поінформував присутніх про підписання президентом документів, які стверджують Річну національну програму Україна з НАТО.

схожі новини