Новини 14:37

Парубій оголосив ключові задачі наступної сесії Ради

За словами голови ВР, головним пріоритетом парламенту має бути питання безпеки і оборони.

У п'ятницю, 19 січня, керівник Верховної Ради України Андрій Парубій назвав головні завдання парламенту на наступній сесії. Відповідну заяву він зробив з трибуни Ради, закриваючи сьому сесію.

 

За його словами, пріоритетом Ради має бути питання безпеки і оборони.

 

"Вчора (18 січня – Ред.) на засіданні РНБО ми затвердили законопроект про національну безпеку України", – сказав Парубій.

 

Згідно з повідомленням, це – масштабний і системний документ, який важливий і для організації системи безпеки в країні, і для інтеграції України в НАТО. Крім того, починаючи з 6 лютого, Рада має ухвалити низку законопроектів, які необхідні для виконання угоди України про асоціацію з Європейським Союзом.

 

"Ми вже домовились з прем'єр-міністром про створення спільної робочої групи, щоб пакет цих законопроектів змогли скласти в один річний план і поетапно виконувати під час сесії", – розповів спікер.

 

Парубій також повідомив, що парламент має завершити виборчу реформу і ухвалити закон про Вищий антикорупційний суд.

 

"Голосуючи за закон про Антикорупційний суд, ми повинні врахувати всі висновки і рекомендації Венеційської комісії", – наголосив він.

 

Крім того, за словами глави ВР, парламент "має велику заборгованість" щодо кадрових питань. Зокрема, треба якомога швидше затвердити склад Центральної виборчої комісії.

 

"Наскільки мені відомо, найближчим часом має бути внесене нове подання президента, і я невідкладно поставлю його на розгляд Верховної Ради", – повідомив він.

 

Також, каже Парубій, залишаються відкритими кадрові питання НБУ, Рахункової палати, уповноваженого Ради з прав людини.

 

Як повідомлялося, 18 січня Верховна Рада ухвалила проект закону №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. 

 

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про Вищий антикорупційний суд", внесений президентом України Петром Порошенком. Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити терміново.