Новини 2018-01-16 16:19

У МОЗ пригрозили кримінальною відповідальністю за підробку довідки про щеплення

Супрун пообіцяла, що після створення електронної системи можна буде легко з’ясувати, чи була дитина вакцинована.

За підробку довідки про вакцинацію передбачена кримінальна відповідальність. Про це сьогодні на брифінгу заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

 

"Зараз іде трансформація системи охорони здоров’я. В електронній системі все буде зафіксовано. Там будуть інші рівні покарання за підробні довідки. Але, як бачите, це є кримінальний акт. Я думаю, що електронна система допоможе нам, щоб ми могли далі підтвердити, чи дитина отримала вакцинацію", - сказала Супрун.

 

Дивіться також: В Україні триває спалах кору. У МОЗ розповіли, як діяти у випадку контакту з хворими – інфографіка

 

У свою чергу, експерт МОЗ за напрямами "Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія" Федір Лапій відзначив, що підробка документів, яка призвела до тяжких наслідків є кримінальним злочином.

 

"Відповідно до статті 325 Кримінального кодексу України це карається", - зазначив він.

 

Як повідомили у МОЗ, станом на 14 січня 2018 року на кір захворіли 1285 осіб. Серед них 429 дорослих та 856 дітей. 852 осіб госпіталізовані. Один летальний випадок зареєстровано в Одесі. Також раніше повідомлялося, що серед українців, що були вражені кором, 86% не були вакциновані.

 

Тим часом у КМДА заявили, що в Києві учнів, які не мають щеплення від кору, не допускатимуть до занять у школах і дитячих садках.

 

Також низка одеських шкіл вирішила впроваджувати практику відеоуроків для дітей, яких з 22 січня не допускатимуть до шкільних занять через відсутність щеплень від кору.

схожі новини