Новини 2017-11-02 13:36

Польща вирішила заборонити в’їзд українцям з антипольськими поглядами

За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон.

Польща оголосила про запуск процедур, які не дозволять особам з  «антипольськими поглядами» в’їхати на територію Польщі. Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, пише Onet.pl.

За його словами, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через польський кордон.

"Ми усвідомлюємо, наскільки важлива для нас Україна з точки зору геополітики, але українці, знаючи про це значення своєї країни для нашої безпеки, вважають, що у такому разі питання, які нас розділяють, зокрема історичні, повинні зійти на другий, третій план" - сказав Ващиковський.

Читайте також: "З Бандерою Україна до Європи не увійде", або Як історія заважає українсько-польським відносинам

Він наголосив, що Україна і Польща "мають різні концепції примирення".

Крім того, особи, які будуть виступати проти встановлення польських історичних пам’яток теж зіштовхнуться з правилами нових процедур.

"Ті особи, які демонструють і використовують адміністративні інструменти проти Польщі, також зіткнуться з наслідками", - запевнив міністр.

Глава МЗС додав, що політичний візит президента Польщі в Україну наразі ще розглядається.

Нагадаємо, 5 липня МЗС України викликало посла Польщі в Україні Яна Пєкло у зв’язку з висловлюваннями глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, який заявив, що "з Бандерою Україна до Європи не увійде".