Новини 2017-10-18 12:37

НАБУ розпочало перевірку працівників НБУ і VAB Банку щодо привласнення понад 5 мільярдів гривень

НБУ дав VAB Банку стабілізаційний кредит, проте при ухваленні такого рішення допущені істотні порушення норм законодавства.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) перевіряє працівників Національного банку України (НБУ) та "VAB Банку" за фактами привласнення п'яти мільярдів гривень. Про це йдеться в рішенні одного з районних судів міста Києва.

Згідно з клопотанням детектива Бюро, службові особи Нацбанку в 2014 році зловживаючи своїм становищем в інтересах третіх осіб видали кредити рефінансування VAB Банку, в результаті чого посадові особи Банку могли незаконно заволодіти грошовими коштами в сумі 5 млрд 535 мільйонів 38 тисяч 758 гривень.

За версією слідства, 10 жовтня 2014 року НБУ вирішив видати VAB Банку стабілізаційний кредит, проте при ухваленні такого рішення допущені істотні порушення норм законодавства, що регулюють порядок і підстави надання стабілізаційних кредитів українським банкам. У Бюро додали, що VAB Банк не надав НБУ низку необхідних документів: програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на рішення протягом терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності; поліпшення структури активів, прибутковості, рентабельності тощо і програму капіталізації банку, затверджену його спостережною (наглядовою) радою.

Вже 13 жовтня 2014 року, між Нацбанком і VAB Банком було укладено кредитний договір на суму 1,2 млрд грн. В забезпечення вимог за зазначеним кредитним договором, укладено іпотечні договори, згідно з якими в іпотеку НБУ, передано нерухоме майно: три нежилі будівлі в Харкові і цех з виробництва лікеро-горілчаних виробів в Івано-Франківську. У 2016 році Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запропонував для продажу вищевказану нерухомість в Харкові за ціною 65 млн 471 тис. грн.

Водночас, цех у Івано-Франківську був оцінений у 1,25 млрд грн. У НАБУ зазначають, що в реєстрі іпотек щодо цієї нерухомості не раз вносилися зміни, а 8 жовтня 2014 року зазначена іпотека припинена на основі договору.

У клопотаннях детектив просив надати тимчасовий доступ до іпотечного договору цього майна, що знаходиться у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу, а також до деталізації телефонних дзвінків заступника голови правління VAB Банку і одного зі співробітників НБУ. Суд дозволив НАБУ зробити копію внесення змін до іпотечні договори, однак відмовив у доступі до деталізації дзвінків фігурантів розслідування.

Нагадаємо, у квітні правоохоронці встановили осіб, які протягом 2011-2014 років привласнили 360 млн грн, що належали одному з банків.

схожі новини