Новини 2017-09-11 18:35

Україна закликала світ не визнавати результати фейкових виборів у Севастополі

У МЗС РФ спрямована відповідна нота протесту

Міністерство закордонних справ України засуджує проведення в тимчасово окупованому Севастополі "місцевих виборів", організованих Російською Федерацією. Про це йдеться в заяві українського дипломатичного відомства.

«Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією 10 вересня 2017 року на території тимчасово окупованого нею міста Севастополь (Автономна Республіка Крим) незаконних виборів «губернатора», «довиборів депутата законодавчих зборів м. Севастополь», а також «довиборів депутатів окремих муніципалітетів» цього міста. Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України», - зазначили в МЗС.

Також наголошується, що будь-які кроки, спрямовані на легітимізацію незаконної окупації частини суверенної території України не створюють жодних правових наслідків щодо конституційно закріпленого статусу Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як частини території України.

«Проведення Російською Федерацією фейкових виборів у м. Севастополь є черговим грубим порушенням Москвою основоположних норм і принципів міжнародного права, закріплених у тому числі у Статуті ООН, а також Резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року та «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, Гельсінського заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року, Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року, зобов’язань Росії за багатосторонніми та двосторонніми міжнародними договорами», - йдеться у заяві.

У МЗС наголосили, що результати так званого «волевиявлення» є нікчемними.

«Незаконний статус будь-яких посадових осіб чи органів, обраних чи призначених з порушенням законів України, а також будь-яких виданих ними нормативно-правових актів, визначений статтею 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Наголошуємо, що усі особи, які брали участь в підготовці та проведенні незаконних виборів на суверенній території Української держави, будуть притягнуті до відповідальності згідно із законодавством України», - зазначили в дипломатичному відомстві.

Читайте також: Україна висловила рішучий протест через "вибори" в окупованому Севастополі

Також повідомляється, що Україна закликала іноземні держави та міжнародні організації заявити про невизнання результатів «виборів» у тимчасово окупованому Севастополі, не підтримувати жодних контактів з представниками місцевої окупаційної адміністрації ані на двосторонньому рівні, ані в рамках багатосторонніх форумів, а також посилити консолідований тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом розширення санкцій.

У зв’язку із вчиненням Російською Федерацією міжнародно-протиправного діяння російському міністерству закордонних справ передано відповідну ноту протесту.

Нагадаємо, в неділю, 10 вересня, в окупованому Криму проходили так звані вибори на посаду "губернатора Севастополя". Україна попросила Євросоюз внести до списку санкцій учасників "виборів губернатора".