Новини 2017-09-11 10:00

У порт окупованого Севастополя незаконно зайшло іноземне судно

Порти АР Крим закриті з 2014 року, тому заходження суден під іноземними прапорами є порушенням міжнародного права й українського законодавства.

У порт Севастополя в окупованому Криму незаконно зайшло судно під прапором Сьєрра-Леоне. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

"Чергове судно порушило заборону щодо заходження суден під прапорами іноземних держав до закритих Україною портів та терміналів, розташованих та території Автономної Республіки Крим", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, суховантаж Nadalina зайшов у порт 8 вересня о 16:39. Судно прибуло з лівійського порту Тріполі, звідки вийшло 30 серпня.

МінТОТ нагадує, що морські порти, розташовані на території АР Крим – Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта – закриті на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та згідно з Наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 «Про закриття морських портів».

"Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополь розглядатиметься як порушення норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, у тому числі кримінальну", - зазначили в міністерстві.

Зазначимо, з липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією Криму, гавані півострова закрилися для міжнародного судноплавства. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Проте судна заходять у порти окупованого Криму всупереч українським і міжнародним санкціям.

схожі новини