Новини 2017-09-07 15:13

Прем'єр-міністр Японії закликав Путіна укласти мирний договір

Сіндзо Абе закликав президента РФ подолати всі труднощі, аби укласти мирний договір між двома країнами за підсумками Другої світової війни.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе закликав президента РФ Владіміра Путіна подолати всі труднощі, аби укласти мирний договір між двома країнами.

Так, виступаючи на сесії Східного економічного форуму, Абе назвав "ненормальною" ситуацію, коли дві країни досі не уклали такий договір за підсумками Другої світової війни.

При цьому японський політик наголосив, що за рік у відносинах між Росією і Японією зроблено те, що не вдавалося за останні 70 років, та закликав "працювати спільно і розділити успіх один з одним".

Зазначається, що головною перешкодою для укладення мирного договору між двома країнами залишається суперечка щодо чотирьох Курильських островів, які відійшли до Росії за підсумками Другої світової війни. Токіо постійно підкреслює, що мирний договір не може бути підписаний без врегулювання питання про приналежність Курильських островів.

Нагадаємо, Росія і Японія раніше обговорювали можливість укладення мирного договору між країнами. Лідери двох країн тоді планували створити спільну господарську діяльність на південних Курильських островах. 

Раніше міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість співпраці з Росією, що суперечить санкціям. Путін у свою чергу заявив, що санкції є перешкодою для переговорів з Японією щодо Курил. Водночас, Японія допускає можливість розміщення військових баз США на двох Курильських островах, якщо ті будуть передані Росією Токіо.

схожі новини