Новини 14:36

На ремонт Лівадійського палацу необхідно близько 37 млн гривень

На ремонтно-реставраційні роботи Лівадійського палацу-музею необхідно 36 млн 709 тисяч грн. Про це заявив голова Республіканського комітету АРК з охорони культурної спадщини Сергій Тур на нараді у відомстві.

За словами Тура, зокрема, йдеться про необхідність реконструкції білого залу і парадного входу в нього, а також музичного, експозиційного та камінного залів. Крім того, потрібна реставрація підлог, фасадів, ремонт італійського дворика і т. д.

Тур додав, що на першочергові роботи, які планується здійснити до святкування сторіччя об'єкта, необхідно близько 20 млн грн.

Він також зазначив, що з питання фінансування Комітет звернувся до керівництва уряду країни і до міністерства культури.

«Зараз ми чекаємо реакції щодо фінансування. Я думаю, в найближчий тиждень у нас буде розуміння, коли буде фінансуватися з бюджету України», - заявив він.

«На сьогоднішній день ми вирішуємо питання, в якій пропорції буде брати участь у ремонтно-реставраційних роботах Крим і Україна», - сказав глава відомства.

Урочистості з нагоди сторіччя Лівадійського палацу-музею заплановано на 21 вересня 2011 року.

Лівадійський палац був побудований за проектом ялтинського архітектора Миколи Краснова, який одержав за спорудження цього об'єкта і низки інших будівель на Південному березі Криму звання академіка російської архітектури. Будівництво тривало з квітня 1910 по вересень 1911 року.

Нагадаємо, у липні минулого року Мінрегіонбуд виділив13 млн гривень на реставрацію будівлі Музею Тараса Шевченка в Каневі.

Між тим до 450-річного ювілею Пересопницького Євангелія, який відзначатимуть у серпні, в селі Пересопниця Рівненської області побудують музейний комплекс під відкритим небом "Княже місто" та культурно-археологічний центр "Пересопниця". Весь проект обійдетьсямайже в 50 мільйонів гривень. 

схожі новини