Новини 2017-08-16 17:55

На Дніпропетровщині звільнили 87 осіб, які утримувалися у "реабілітаційних центрах"

Правоохоронці провели дев’ять обшуків у місцях, де "пацієнтам" обіцяли допомогти позбуватися наркотичної, алкогольної та тютюнової залежності.

У Дніпропетровській області працівники поліції та прокуратури звільнили 87 осіб, які  незаконно утримувалися у так званих "реабілітаційних центрах". Про це 16 серпня повідомила прес-служба Національної поліції у Дніпропетровській області. 

Зазначається, що правоохоронці провели 9 обшуків в місцях незаконного утримання людей, а всі потерпілі вже повернулися додому.  

"Керівники «центрів» обіцяли «пацієнтам» допомогти позбуватися наркотичної, алкогольної та тютюнової залежності. Часто самі батьки оплачували своїм дорослим дітям перебування у таких закладах або ж залежні мали самі добувати собі кошти на харчування. Перші кілька місяців «лікування» їм не дозволяли виходити у двір. Розпорядок їх дня складався з читання Біблії, молитов та слухання проповідей. Щоб не було можливості втекти, забирали телефон і паспорт", - йдеться у повідомленні.

При цьому більшість "пацієнтів" центру вважають, що їх незаконно позбавили волі і залучали до примусової праці. 

Наразі поліцейські встановлюють організаторів так званих реабілітаційних центрів, яких буде притягнуто до кримінальної відповідальності, за що їх можуть позбавити волі на строк від 3-х до 8 років. 

Як повідомлялось, наприкінці березня у Чернігівській області Служба безпеки України викрила та припинила протиправну дільність організованої злочинної групи, яка незаконно позбавила волі та катувала понад 200 наркозалежних.