Новини 2017-08-14 15:07

Успіх КНДР у випробуванні балістичних ракет пов'язаний з українським заводом - NYT

Вони були куплені на чорному ринку.

Успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальних балістичних ракет здатних, як видається, долетіти до США, став можливий завдяки покупкам на чорному ринку потужних ракетних двигунів, можливо, виготовлених на заводі в Україні, історично пов'язаного з російською ракетною програмою.

Про це пише The New York Times з посиланням на дані експертного аналізу, опубліковані в понеділок, і засекречені оцінки американських розвідслужб.

Аналітики, які вивчали фотографії нових ракетних двигунів під час інспекції північнокорейського лідера Кім Чен Ина, дійшли висновку, що вони схожі на конструкції тих, які колись приводили в рух ракетний арсенал Радянського Союзу. 

Фахівець з ракетних питань в Міжнародному інституті стратегічних досліджень Майкл Еллеман повідомляє, що слідчі Організації Об'єднаних Націй знайшли підтвердження того, що Північна Корея шість років тому вже намагалася вкрасти ракетні дані українського комплексу "Південмаш". 

Тоді зловили двох осіб. У доповіді ООН мовиться, що інформація, яку вони намагалися вкрасти, була зосереджена на передових ракетних системах, рідинних двигунах, системах космічних апаратів і ракетних паливних системах. 

Слідчі вважають, що в умовах нинішньої ситуації в Україні, Пхеньян міг зробити ще одну спробу. Крім того, за словами Еллемана, є ймовірність також того, що КНДР купила ракетні двигуни "Південмашу" на чорному ринку.

Еллман не виключив можливість того, що велике російське ракетне підприємство "Енергомаш", тісно пов'язане з українським комплексом, зіграло свою роль в передачі технології двигунів Північноій Кореї.

Нагадаємо, що за останні дні відносини між КНДР і США серйозно загострилися. Так, КНДР заявила про можливість нанесення ракетного удару по американській військовій базі на острові Гуам.

Трамп в свою чергу заявив, що, можливо, його заява про "вогонь і лють" для КНДР не була достатньо жорсткою. Американські ЗМІ також повідомили, що Пентагон підготував план превентивного удару по ракетних об'єктах Північної Кореї.

схожі новини