Новини 14:47

У Керчі сталася пожежа на території археологічного комплексу "Пантікапей"

У Керченському історико-культурному заповіднику від коментарів наразі утримуються.

На сході окупованого Криму в Керчі сталася пожежа, що знищила значну частину рослинності археологічного комплексу «Пантікапей», розташованого у центрі міста на горі Мітридат. Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».

Згідно з повідомленням, випалена земля обмежується територією заповідника за парканом: вогонь поширювався на місце проведення розкопок стародавнього городища, а також поряд з руїнами акрополя, які є найпопулярнішою пам'яткою і однією з «візитних карток» Керчі.

Тим часом у Керченському історико-культурному заповіднику від коментарів наразі утримуються.

Читайте також: Мінкульт України обурився через вивезення в Москву археологічних знахідок із Криму

Читайте також: Що накопали цьогоріч. ТОП-7 українських археологічних знахідок

Раніше 7 липня місцеві жителі повідомляли про загоряння сухої трави на горі Мітридат.

У Керчі пожежі відбуваються регулярно через велику кількість ділянок із сухою травою. Через дефіцит води та велику протяжність міста, пожежники часто не можуть вчасно приїхати на місце пожежі.

Пантікапей – давньогрецький поліс, заснований у першій половині 6 століття до нашої ери, згодом – столиця Боспорської держави.

Раніше в Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до низки міжнародних організацій із проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території анексованого Криму. До цього, в лютому 2017 року, в Національній комісії України у справах ЮНЕСКО закликали країни-партнери відправити моніторингову місію на територію анексованого Росією Криму.

Нагадаємо, у 2015 році прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження, яким понад 220 об'єктів на території анексованих Криму і Севастополя віднесено до пам'яток історії та культури РФ.

схожі новини