Новини 2017-07-14 10:03

В уряді затвердили порядок використання коштів на психологічну реабілітацію бійців АТО

Головним розпорядником бюджетних коштів на ці цілі обрали Міністерство соціальної політики.

Кабінет міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції (АТО).

Згідно із постановою Кабміну №497 від 12 липня, головним розпорядником бюджетних коштів на ці цілі обрано Міністерство соціальної політики, а відповідальним виконавцем - Державну службу у справах ветеранів війни та учасників АТО, розпорядниками нижчого рівня визначено структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад.

Бюджетні кошти можуть спрямовуватися на компенсацію вартості послуг з психологічної реабілітації; проживання та харчування під час надання послуг з психологічної реабілітації в умовах стаціонару і вартості проїзду.

Мінсоцполітики затвердило вимоги до суб'єктів надання послуг з психологічної реабілітації.

Кількість учасників АТО, яким можуть бути надані послуги з психологічної реабілітації за бюджетні кошти розраховується Держслужбою ветеранів пропорційно загальній кількості учасників АТО в регіонах.

Гранична вартість послуг, які можуть бути компенсовані, визначається Мінсоцполітики за пропозицією Держслужби за погодженням з Міністерством фінансів.

Нагадаємо, в Міноборони повідомили, що психологічну реабілітацію у санаторіях і медичних закладах проходять близько 960 військовослужбовців Збройних сил України. 

Президент України Петро Порошенко ініціював створення трастового фонду НАТО для реабілітації українських військових.

Крім того, Київська міська рада ухвалила рішення про створення комунальної бюджетної установи «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції».