Новини 2017-07-14 12:02

Леонід Кантер: Причини ксенофобії криються в тому, що українці не подорожують

Україннський мандрівник зазначає, що люди не подорожують не лише через відсутність грошей, а й через незнання мови.

Причиною ксенофобії в Україні є той факт, що українці не подорожують. Таку думку в інтерв'ю Українському тижню висловив відомий мандрівник, організатор мистецького екохутора Обирок, письменник та режисер Леонід Кантер.

"За статистикою, близько 70% наших співгромадян ніколи не виїжджали за межі країни. З тих 30%, що це робили, дуже малюсінька частка мандрувала не до Європи чи США, а до Африки. Навіть якщо вони туди виїжджали, то проводили час у попсових готелях, не бачачи країни, до якої завітали. Тих, хто подорожував Африкою та бачив її не з готельних вікон, одиниці", - каже він.

На думку Кантера, саме необізнаність спричиняє страх перед невідомим, який, власне, і є ксенофобією. Він разом із однодумцями організовує фестиваль «Мама Африка», аби, за його словами, між людьми відбувся не розумовий, а творчий контакт. Кантер зазначає, що люди не подорожують не лише через відсутність грошей, а й через незнання мови.

"На нашому фестивалі не критична необхідність у знанні мови. Тому що буде багато людей, здатних перекласти, а також через те, що він буде сповнений активностями, де мова не відіграватиме провідної ролі, що дасть змогу долучитися максимуму людей. А також познайомитися й подружитися", - розповів мандрівник.

Повне інтерв'ю читайте в черговому числі Українського тижня