Новини 2011-03-27 10:34

Клюєв дорікнув, що Євросоюз дає мало грошей

Перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку та торгівлі Андрій Клюєв вважає, що в рамках Європейської політики сусідства для України виділяється недостатньо коштів.

Про це він заявив на зустрічі з членом Еврокомісії з питань фінансового планування та бюджету Янушем Левандовські.

Клюєв зазначив, що в рамках цієї політики Євросоюзу не враховуються поточні економічні процеси в Україні , економічна криза та короткострокові наслідки створення зони вільної торгівлі.

Разом з тим перший віце-прем’єр-міністр зазначив, що організаційна та фінансова допомога з боку ЄС для підтримки структурних реформ в Україні, відкриття доступу до пільгового кредитування та інших фінансових інструментів Європейського інвестиційного банку та ЄБРР, можуть значно полегшити перехідний етап для української промисловості.

Учасники зустрічі також обговорили реформування бюджетно-податкової політики України. Клюєв поінформував співрозмовника про заходи, які вживає уряд України, спрямовані на вихід з економічної кризи, скорочення бюджетних витрат та підвищення ефективності державного управління, дерегулювання економіки.

Левандовські, зі свого боку, ознайомив Клюєва з процесом формування бюджету ЄС на наступну фінансову перспективу (2014-2020 рр.). Представник ЄС привітав відчутний, на його думку, прогрес, який досягнула Україна останнім часом на шляху подолання наслідків економічної кризи, фінансової стабілізації та забезпечення економічного зростання.

Нагадаємо, у Брюсселі Клюєв також заявив, що Україна готова шукати компроміс щодо угоди про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом вже до літа цього року, але ЄС також повинен проявляти гнучкість, уникаючи ультимативних підходів.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що рівень демократії в Україні не сприяє переговорам з Європейським Союзом.

схожі новини