Новини 13:02

Багато сепаратистських груп після блокування намагаються швидко з ВКонтакте переїхати в Facebook - РНБО

Утім Facebook доволі оперативно реагує на скарги щодо пропаганди сепаратизму, повалення конституційного ладу, тероризму тощо. Скарги розглядаються, групи блокуються, контент видаляється.

Ефективність виконання розпорядження щодо блокування російських інформаційних ресурсів в Україні контролюється щоденно. РНБО кожного дня подає звіт вищому керівництву держави про поточний стан справ. Про це в інтерв’ю Тижню розповів керівник Служби з питань інформаційної безпеки РНБО Валентин Петров.

За його словами, рішення справді було складним, неоднозначним. Але лише істерика, яка піднялася, як кажуть «за поребріком», з підключенням федеральних телеканалів вже підтверджує, що поцілили влучно. 

Разом з тим, зауважив Петров, у даному випадку не йдеться про обмеження свободи слова, тут обмежуються лише технології доступу.

Так, розповів керівник Служби з питань інформбезпеки РНБО, усі сепаратистські групи після блокування доволі швидко з VKontakte переїхали в Facebook. Але різниця є, насамперед в ставленні адміністрації цих соцмереж.

«Facebook доволі оперативно реагує на скарги щодо пропаганди сепаратизму, повалення конституційного ладу, тероризму тощо. Скарги розглядаються, групи блокуються, контент видаляється. Реакція адміністрації VKontakte доволі проста, вони видаляють проукраїнські спільноти, а всілякі «Народні республіки» чи «Антимайдани» залишають. Я спілкувався з представниками кіберполіції – за їхніми даними немає прогресу навіть в питанні блокування суїцидальних спільнот, абсолютно неполітичних. При чому, до блокування ми намагалися вирішити питання в юридичній площині. Відповідно до наявних міждержавних договорів, були створені офіційні запити, які передавалися через Генеральну прокуратуру України, до Генеральної прокуратури Росії щодо відкриття кримінального провадження і вимог надати контактні дані або припинити діяльність таких спільнот», - сказав він.

За словами Петрова, цей процес дуже забюрократизований, він раніше, до війни міг тривати до року. А тепер, в нових умовах, просто немає жодної відповіді. Тому, коли були вичерпані всі «мирні» офіційні варіанти, було ухвалено рішення про введення санкцій.

схожі новини