Новини 2011-03-25 18:43

Українська «Мрія» прилетіла в Японію з французькою допомогою

Авіакомпанія «Авіалінії Антонова» (Київ) виконала рейс із доставки гуманітарного вантажу, зокрема генераторів і техніки, обсягом 140 тонн із передмістя Парижа (Франція) в аеропорт «Наріта» у Токіо (Японія) на літаку Ан-225 «Мрія».

Рейс виконувався за замовленням уряду Франції з вівторка 22 березня (виліт із Франції) по 25 березня (посадка в Японії). Про це сказано в повідомленні прес-служби державного підприємства «Антонов».

У ході рейса літак зробив 3 технічні посадки: у Мінську (Білорусь), Алмати (Казахстан) і Шицзячжуані (Китай).

В аеропорту в Японії Ан-225 зустрів посол Франції в Японії.

Ан-225 «Мрія» неодноразово використовувався в гуманітарних операціях.

Так, у жовтні 2009 року літак доставляв на Самоа генератори, необхідні для відновлення роботи електростанції Сатала, пошкодженої цунамі.

У лютому 2010 року «Мрія» виконала перевезення великогабаритної будівельної техніки (бульдозери, вантажівки, тягачі, навантажувачі) для ліквідації наслідків землетрусу на Гаїті.

Як повідомлялось, літак Ан-225 «Мрія» є найбільшим у світі, здатний піднімати до 250 т вантажу, у тому числі великогабаритних довгомірних вантажів, розташовуваних як усередині, так і зверху на фюзеляжі.

Дальність польоту літака з вантажем 200 тонн усередині фюзеляжу - 4 000 км.

Довжина вантажної кабіни 43,3 м, ширина 6,4 м, висота 4,4 м, усередині кабіни можна перевозити вертольоти, універсальні авіаційні й морські контейнери, легкові автомобілі, автосамоскиди, а також інші види самохідної й несамохідної техніки.

На Ан-225 «Мрія» установлено рекорд із перевезення вантажів повітряним транспортом - 253 тонни.

схожі новини